1 Migrační politika Vídně

Rakousko posílá na hranice vojáky. Kvůli kontrolám migrantů

, NOVÉ

Témata: , , ,

Rakouská vláda zvyšuje úsilí, aby kontrolovala příval běženců do země. Na slovinskou hranici posílá pět set vojáků, kteří pomohou policistům s prověřováním migrantů. Jenom na přechodu ve Spielfeldu odbaví každý den podle policejních údajů kolem šesti tisíc lidí. Informoval o tom server The Local.

„Dosud jsme byli schopní provádět jen namátkové kontroly, ale tohle nám dovolí provádět kontroly u každého migranta,“ řekl policejní mluvčí Fritz Grundnig. Prověřovat budou nově nejen doklady běženců, ale také jejich zavazadla.

Příslušníci armády by měli policistům pomáhat s kontrolami ve Spielfeldu už od středy. Policejní mluvčí dále zmínil, že by se zmíněný přechod měl do budoucna stát jediným, na kterém budou přijímat migranty přicházející ze Slovinska. Spielfeld se nachází ve spolkovém státě Štýrsko na hranici s tímto jižním sousedem.

„Pokud se Evropské unii nepodaří zajistit vnější hranice, Schengen jako celek je zpochybněn,“ řekl rakouský kancléř Werner Faymann novinám Österreich. „Pak musí každá země kontrolovat své hranice s jednotlivými státy,“ dodal.

Mluvčí rakouského ministerstva zahraničí zároveň uvedl, že do Rakouska nebudou od konce týdne vpuštěni migranti, kteří míří do Německa, kde ale nehodlají žádat o azyl. Německo totiž takové lidi vrací zpět po stovkách denně.

Lépe zajistit hranici se Slovinskem se Rakousko pokusilo už v prosinci, kdy začalo se stavbou plotu. Bude se nacházet právě kolem přechodu ve Spielfeldu a jeho délka je odhadována na necelé čtyři kilometry. Stavba má pomoci usměrnit migranty přicházející do Rakouska po takzvané balkánské trase.

Čtěte také: Faymann: Pokud nezajistíme hranice EU, bude v sázce celá unie

Rakousko začalo stavět plot na hranici se Slovinskem

 

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.