Bylo to krásné a bylo toho dost. Petr Vichnar končí s hokejem

Z hokeje na lyžování

Bylo to krásné a bylo toho dost. Petr Vichnar končí s hokejemNOVÉ
Petr Vichnar Foto: FOTO: Petr Kadlec/Wikimedia
1
Domov

mz Echo24

S kariérou hokejového experta České televize se po 37 letech rozloučil sportovní komentátor Petr Vichnar. „Bylo to krásné a bylo toho dost,“ zhodnotil své působení v televizi. Vichnar bude nadále uvádět Branky, body, vteřiny, chybět nebude ani u házenkářských přenosů nebo sjezdového lyžování. „Práce je pořád dost. Zpravodajství mě naplňuje, je to báječná věc,“ uvedl.

„Rozloučil jsem se v pravý čas,“ řekl Vichnar v pondělním Interview České televize. „Toto mistrovství bylo mimořádné. Bylo to nádherné prostředí s neuvěřitelnými diváky,“ dodal. „Jakoby se naši lidé naučili chodit na hokej bavit, i když se nedařilo. Diváci nabíjeli tým energií. Hnali je dopředu,“ rozplýval se.

V rámci šampionátu se se známým komentátorem rozloučili i maskoti Bob a Bobek. „Petře děkujeme,“ stálo na transparentu této oblíbené pohádkové dvojice. Na Vichnara nezapomněl ani Jaromír Jágr, který ho po včerejším přenosu ze studia přemlouval, ať komentování nenechává. 

Čtěte více: Nesportovní chování Rusů? O ničem nevíme, tvrdí Kreml

Krnáčová: Že na mě pískali? Beru to sportovně

V rámci televizního rozloučení si Vichnar trochu zavzpomínal na rok 1978, kdy do televize nastoupil: „Tak tenkrát jsem byl ještě student a dělal jsem jenom takový pomocný komentář a samozřejmě ten styl komentování se hrozně změnil.“ Nezapomněl ani zavtipkovat: „Byl to trochu takový televizní středověk.“ 

Petr Vichnar se narodil v roce 1953. Vystudoval Fakultu tělesné výchovy a sportu UK. Společně s Marcelou Augustovou v minulosti uváděl pořad Hry bez hranic.

Čtěte také: ‚Už na to nemám. Ničí mě to.‘ Jágr o svém konci

Kanada převálcovala Rusko 6:1. Ostudné chování Rusů

Po dobu trvání své kariéry komentoval jeden Světový pohár, 16 hokejových šampionátů a pět zimních olympijských her. Celkem čtrnáctkrát provedl diváky studiem mistrovství světa, a to konkrétně v letech 2002 až 2015. Jeho nejznámější hláška „Dotkli jsme se hokejového nebe“ pochází z finále hokejového mistrovství světa roku 1996 ve Vídni, kdy hráli Češi vyhráli proti Kanadě.

Zde se na můžete podívat na záznam konce utkání: