Nesportovní chování Rusů? O ničem nevíme, tvrdí Kreml

Ruská ostuda

Nesportovní chování Rusů? O ničem nevíme, tvrdí KremlAKTUALIZOVÁNO
V zápase i po něm se radovala Kanada Foto: FOTO: Reutrers
2
Svět

jh Echo24

Kreml neví nic o tom, že ruský hokejový tým opustil kluziště ještě ve chvíli, kdy hrála kanadská hymna. V pondělí to uvedl ruský prezidentský mluvčí Dmitrij Peskov. Rusové, které ve finále šampionátu porazila Kanada, z velké části odešli do kabiny během slavnostního ceremoniálu. Za jejich nesportovní chování bude pravděpodobně potrestána Ruská hokejová federace.

„Kreml o tom nic neví,“ uvedl v pondělí Peskov v souvislosti s informací, že ruští hráči opustili kluziště v době kanadské hymny. „Prezident zápas sledoval, stejně jako všichni ostatní fanoušci,“ uvedl podle agentury TASS mluvčí a dodal, že druhé místo na světovém šampionátu je stále ještě úctyhodné.

Peskov upozornil, že ruský prezident Vladimir Putin nehodlá chování svých hokejistů nijak hodnotit. „Nemyslím, že v tomto případě lze dělat nějaké soudy. Je to druhý nejsilnější tým na světě,“ doplnil.

Čtěte také: Kanada převálcovala Rusko 6:1. Ostudné chování Rusů

Nesportovní chování Rusů? O ničem nevíme, tvrdí Kreml

V nedělním finále hokejového šampionátu Kanaďané rozdrtili své ruské soupeře 6:1. Při následném slavnostním ceremoniálu se pak ruští hokejisté zachovali velmi nesportovně, když většina z nich odjela do kabiny ještě než se začal předávat pohár pro vítěze.

Povel k odchodu dal kapitán Ilja Kovalčuk. Na ledě zůstalo asi jen šest ruských hokejistů, mezi nimi i hvězdy týmu Ovečkin a Malkin, kteří se snažili odjezd svých spoluhráčů zastavit.

Čtěte také: ‚Už na to nemám. Ničí mě to.‘ Jágr o svém konci

Krnáčová: Že na mě pískali? Beru to sportovně

Chování Rusů ostře odsoudil šéf Mezinárodní hokejové federace René Fasel. „Když jsem to viděl, bylo to pro mě obrovské zklamání. Za 29 šampionátů, na kterých jsem byl osobně přítomen, se nic takového nikdy nestalo. To, co udělal ruský tým, je absolutně nepřijatelné,“ uvedl s tím, že na ledě se může stát cokoli, nicméně nedostatek respektu k soupeři po skončení utkání nehodlá federace akceptovat.

Fasel uvedl, že ruští hráči opustili kluziště ještě před ukončením kanadské hymny, čímž prokázali svým protihráčům absolutní neúctu. S ohledem na chování Ovečkina a Malkina Fasel nehodlá vinit hráče, potrestána pravděpodobně bude Ruská hokejová reprezentace. 

Čtěte také: Ruce pryč od osmašedesátky!