Krnáčová: Že na mě pískali? Beru to sportovně

PRIMÁTORKA BEZ POTLESKU

Krnáčová: Že na mě pískali? Beru to sportovněVIDEO UVNITŘ
Primátorka Prahy Adriana Krnáčová a hokejová legenda Jaromír Jágr Foto: Reprofoto ČT sport
1
Domov

Jan Kálal

Hlasatel ve vyprodané O2 aréně oznámil její jméno a diváci začali pískat. Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) předávala cenu nejlepším hokejistům českého výběru, sama se potlesku nedočkala. Deníku ECHO24.cz vzkázala, že situaci bere sportovně a že měla radost z ocenění pro Jaromíra Jágra. Zatímco pro Krnáčovou jde už o druhé vypískání na velké sportovní akci, její předchůdci se prý dočkali v obdobných situacích i potlesku.

Je dohráno, Česká republika v semifinále s Kanadou podlehla 0:2, zbývá ale ještě předat ceny třem nejlepším hráčům na každé straně. Na ledovou plochu nastupuje primátorka hlavního města a diváci její příchod snášejí neliběji. Pískají. Tleskat začnou až v momentě, kdy Krnáčová začne předávat ceny a především pak ve chvíli, kdy si trofej přebírá hráč s číslem 68.

Zatímco podle televizních záběrů se Krnáčová usmívá, v duchu ví, že publikum v aréně jí není nakloněné. „Paní primátorka pískot zaznamenala, ale vzala to sportovně, vždyť to ke sportu patří,“ uvedl pro ECHO24.cz její mluvčí Vladimír Řepka. „V tu chvíli byla ráda, že za hl. m. Prahu mohla předat cenu jednomu z nejlepších hráčů, Jaromíru Jágrovi,“ připojil.

Podívejte se: Diváci hokeje pískali na pražskou přimátorku

Pro pražskou primátorku přitom situace z hokejového šampionátu nebyla nová. Začátkem března přišla do O2 arény na halové mistrovství Evropy, aby předala medaile nejlepším sedmibojařům. I tehdy slyšela od diváků pískot.

Čtěte také: ‚Už na to nemám. Ničí mě to.‘ Jágr o svém konci

Kanada převálcovala Rusko 6:1. Ostudné chování Rusů

V České republice přitom nebývá vypískání politiků na sportovních akcích standardem. Když už se objeví, odráží se v něm nelibost s některým z kroků, které si politik připsal. Příkladem je vyhlášení amnestie v lednu 2013 a následný pískot na tehdejšího prezidenta Václava Klause na šampionátu biatlonistů v Novém Městě na Moravě.

Deník ECHO24.cz oslovil bývalé pražské primátory, zda mají podobnou zkušenost, jakou letos na jaře zakouší u fanoušků Krnáčová. „Kromě prvního zasedání na magistrátu, kde diváci protestovali proti koalici s ČSSD, kterou jsem později vypověděl, jsem se nikdy na žádné sportovní či jiné akci s pískotem obecenstva nesetkal. Naopak byl primátor potleskem aplaudován,“ zmínil Bohuslav Svoboda (ODS).

Čtěte více: Nesportovní chování Rusů? O ničem nevíme, tvrdí Kreml

Bylo to krásné a bylo toho dost. Petr Vichnar končí s hokejem

Pozitivního přijetí se podle svých slov dočkal i Tomáš Hudeček (tehdy TOP 09), jako příklad dává zahájení Davis Cupu. Je přesvědčený, že diváci ocenili, že se o danou sportovní akci zajímalo město už během příprav, a ne až při vyhlašování vítězů.

„Zaregistroval jsem primátorčino chování k organizátorům sportovních akcí. Chová se k nim jako úplně ke všem na magistrátu. Nedivím se, že se její přisprostlost v jednání roznesla,“ zkritizoval Hudeček svoji nástupkyni, aby na adresu organizátorů dodal: „Je to hrozný pád. Měli pocit, že jsou chtějí, žádaní a podporovaní. A teď tam přišel někdo, kdo jim kálí na hlavu.“ Z hokejového svazu ani od atletů ale přitom žádné oficiální vymezení vůči nynější primátorce nezaznělo.