Politika nás s Babišem rozdělila, říká fyzioterapeut Kolář

Konec společných dovolených

Politika nás s Babišem rozdělila, říká fyzioterapeut KolářNOVÉ
Pavel Kolář Foto: FOTO: FB/CentrumPohybovéMedicíny
2
Domov

Monika Zavřelová

Známý český fyzioterapeut Pavel Kolář v rozhovoru pro časopis Týden přiznal, že vstup miliardáře Andreje Babiše do politiky poznamenal jejich vzájemný vztah. „Politika, kterou začal dělat, nás trošku rozdělila,“ uvedl Kolář. Právě Babiš zafinancoval vznik zdravotnického zařízení v Praze na Chodově v těsné blízkosti sídla Agrofertu, kde Kolář vede Centrum pohybové medicíny.

„Potkal jsem se s ním v době, kdy neměl žádnou politickou ambici. Byl to můj pacient, znali jsme se velmi dobře, naše rodiny spolu jezdily na dovolenou. Myslím, že politika, kterou začal dělat, nás trošku rozdělila,“ řekl Kolář v rozhovoru pro Týden.

Na otázku, zdali se domnívá, že s hnutím ANO bude líp, odpovídá Kolář diplomaticky: „Respektuji, že šel (Babiš) do politiky. Je to jeho věc. Já dál dělám svoji práci a v politice, ačkoli se s ní potkávám v každodenním životě, se teď nechci angažovat.“

Kolář: Jsem tady v nájmu, ten platím

Kolářovo Centrum pohybové medicíny sídlí v luxusní novostavbě, kterou vlastní šéf hnutí ANO, a jejíž vnitřní výzdobu dělala Monika Babišová. „V současné době jsme normální byznys partneři. Podívejte, jsem tady stále v nájmu, ten nájem platím, a tak jsem tu, jako bych byl kdekoli jinde.“

O vyvázání se z nájmu Kolář podle svého vyjádření neuvažuje. „Jde o výhodnost podmínek, ve kterých jste, tedy včetně nájmu. Musím uvažovat o tom, že tady v současné době pracuje osmdesát špičkových lidí, náklady jsou vysoké. Mám smlouvy s pojišťovnami, ale vezmeme-li příjmy od nich, je obtížné zařízení provozovat v kvalitě a nákladech, které s sebou nese. Musím tohle všechno zohledňovat a musím myslet i do budoucna,“ říká.  

Čtěte více: Typologie oligarchů. Bloomberg, Perot, Berlusconi… a Babiš

Čtěte více: Babiš je ve střetu zájmů, myslí si přes polovinu Čechů

Zaplatit musel i Babiš

Podle informací časopisu Týden se Babiš v minulosti podivoval nad tím, když mu Kolář poslal účet za poskytnuté služby. Kolář o podobné situaci neví, vysvětluje ale, že za služby nehrazené zdravotní pojišťovnou musí zaplatit každý, tedy i Babiš.

Kolář na konci rozhovoru prozradil, že ačkoliv do politiky prozatím jít nechce, obdržel již nabídku, aby kandidoval na českého prezidenta. Nechce ale prozradit, ze které strany přišla. „Nebudu konkrétní. Víte, když se někdo chce stát prezidentem, musí k tomu mít řadu předpokladů,“ vysvětluje.