Blok proti islámu láká nové členy bizarním videem ve stylu filmu Patriot

Blok proti islámu láká nové členy bizarním videem ve stylu filmu PatriotVIDEO UVNITŘ
Blok proti islámu láká nové členy bizarním videem. Foto:

Foto: Facebook Bloku proti islámu

Domov

Předvolební kampaň

pf Echo24

S bizarní kampaní před podzimními parlamentními volbami přišel Blok proti islamizaci. Ve videu stylizovaném do podoby slavného hollywoodského filmu Patriot, se v něm příznivci hlásí do řad tohoto spolku přímo v jedné z typických českých hospod. Své odhodlání se pak snaží vyjádřit předem připravenými protiislámskými hesly, která ale očividně nemají amatérští herci dobře naučená. Výsledný dojem je tedy velmi nešťastný. 

Krátký snímek začíná stejně jako jedna z pasáží známého filmu nástupem dvojice náborářů do blíže nespecifikované hospody. Zatímco v předloze se Mel Gibson snažil získat příznivce pro boj za nezávislost Spojených států amerických, v tomto případě se členové Bloku proti islamizaci pokouší vylákat podpisy do svého členského seznamu. 

Do typické putyky plné tradičních českých štamgastů tak vchází žena, která má až dosud apatické vlastence vyprovokovat převlekem do hidžábu. To se jí nakonec podaří, když navíc její kolega zakřičí na plnou místnost „Alláhu akbar“, vyprovodí je ven osazenstvo hospody házením pivních tácků. Vážnost situace však zcela sráží fakt, že všichni lidé v záběru se celé záležitosti smějí, místo toho aby nadále pokračovali v rozčílení. 

V dalším záběru už se verbíři mohou vrátit zpět do hospody, aby nyní již poučenému publiku předložili k podpisu archy se jmény členů Bloku proti islamizaci. Ti pak své signatury nadšeně připojují, k celé věci navíc připojí krátkou glosu namířenou proti muslimům či islámu obecně. Problém ovšem je, že téměř každý z nich udělá v přednesu chybu. Část z nich dokonce zoufale protáčí oči v sloup, ve snaze vzpomenout si na požadovaný text. 

„Mám dvě dcery a nechci aby tady chodili v burkách,“ vyjadřuje se jedna z nadanějších členek komparzu. „Jako mladému vlastenci mi není lhostejné budoucnost naší země, a proto se přidávám do Bloku proti islamizaci,“ podaří se jinému mladíkovi na videu například splést rod přídavného jména, velký problém má navíc se vzpomenutím si na oficiální jméno svých nových favoritů. Přitom všem navíc očividně bojuje s dilematem, zda se podívat do kamery či nikoliv. 

O tom, jestli Bloku proti islamizaci bizarní video nakonec pomůže do poslaneckých lavic, lze prozatím pouze spekulovat. Stejně tak není jasné, zda jim kvůli neustálým prostřihům na záběry z Patriota, nehrozí ze strany tvůrců slavného filmu žaloba za porušení autorských práv. Členům spolku pravděpodobně neudělají radost ani komentáře přímo pod zveřejněným videem. Většina uživatelů se v nich totiž podivuje nad hloupostí celého snímku, jen několik málo z nich krátký film přiměl k úvahám o vstup do Bloku. 

Čtěte také: 42 „vlasteneckých“ a nacionalistických skupin v Česku

My jsme tady doma, volali odpůrci islámu. My taky, odpovídali muslimové

Související články