Muslimky v českém akvaparku vyvolaly pozdvižení

Muslimky v českém akvaparku vyvolaly pozdviženíNOVÉ
Ilustrační foto Foto:

FOTO: Shutterstock

Domov

Burkiny v Čestlicích

ošm Echo24

Rok poté, co se letním tématem ve Francii stalo koupání v muslimských celotělových plavkách burkinách, tento spor dorazil i do Česka. Poté co se na internetu objevila fotka koupajících se muslimek z čestlického akvaparku, někteří lidé se začali na sociálních sítích pohoršovat nad oděvem muslimských žen. Společnost, která koupaliště provozuje, ve svém vyjádření ženy podpořila.

Ačkoliv se spíše jedná o bouři ve sklenici vody, fotku koupajících se muslimek sdílely na Facebooku tisíce lidí a další tisíce se pohoršovaly v diskuzích. Někteří lidé si na sociálních sítích začali stěžovat na přítomnost muslimských žen a vyjadřovat obavu ohledně hygienických návyků muslimek. Plavky burkini totiž připomínají normální pouliční oděv muslimských žen.

Aquapalace se muslimských zákazníků zastal. „Zvláštním bodem jsou novinky posledních let, jako například koupací trička nebo burkini, tedy koupací oděvy zahalující větší část těla. Některé modely zakrývají i hlavu, což je vidět na pořízených fotografiích. Toto oblečení je vyrobeno z materiálu vhodného ke koupání. Jedná se o celosvětový trend, se kterým se nesetkáváme jen my v Aquapalace Praha. V tomto případě klientky nic neporušují,“ napsala společnost v oficiálním prohlášení.

Akvapark také ujistil návštěvníky, že koupání ve venkovním oblečení je stále zakázáno. „Koupání v jakémkoliv venkovním oblečení je striktně zakázáno naším Domovním řádem. V případě, že se s něčím podobným naši návštěvníci setkají, mohou kontaktovat náš personál, který zjedná nápravu.“

Přes některé facebookové výzvy k bojkotu akvaparku, se ale kauza na návštěvnosti nijak neodrazila. „Zatím nemáme k dispozici čísla, která by naznačovala změnu chování klientů,“ odpověděl na otázku Echo24 zástupce Aquapalace Praha Tomáš Dufek. Taktéž se zdá, že kauza neodradila ani zákazníky z muslimských zemí. „Nemáme informace ze strany muslimské komunity, ani o tom, že by klienti rušili dovolené,“ napsal Dufek.

Celá kauza připomíná dění minulý rok v létě ve Francii. Tehdy některá města zakázala burkini na svých plážích. Zákazy poté zrušil soud.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Bikiny, burkiny, nesahat... Plakáty u bazénů ukazují návštěvníkům pravidla

Související články