1 Volební spot Bloku proti islámu

„Islamisti podrazili nohy babičce.“ ČT volební spot vysílat musí

, , NOVÉ

Témata: , , ,

Kvůli volebnímu klipu, v němž skupina lidí převlečených za muslimy podkopne nohy babičce s chodítkem, na sebe navzájem podávají trestní oznámení hnutí Blok proti islamizaci a Česká televize. Jako první tak minulý týden učinila ČT kvůli xenofobnímu obsahu klipu, ze zákona ho ale musí vysílat dále. Blok proti islamizaci podal trestní oznámení nyní. Vadí mu, že televize omezila počet politických stran zastoupených v závěrečné předvolební debatě.

Česká televize trestní oznámení nebude komentovat, uvedla pro Echo24 mluvčí veřejnoprávní televize Karolína Blinková. Volební spot Bloku proti islamizaci ale musí vysílat dále. „Požádali jsme o dodání jiného obsahu,“ dodala Blinková.

Veřejnoprávní televize musí před volbami podle zákona vysílat spoty všech kandidujících stran a hnutí. Prohřešek televize spatřuje Blok proti islamizaci (BPI) v tom, že ČT podala minulý týden na uskupení trestní oznámení. Televize vedle oznámení orgánům činným v trestním řízení podala i podnět Radě pro rozhlasové a televizní vysílání kvůli obsahu předvolebního klipu BPI.

Video ukazuje, jak se skupina lidí převlečených za muslimy rozběhne k seniorce opírající se o chodítko a podkopne jí nohy. Zatímco leží na zemi, lidé zahalení v šátcích utíkají k ceduli s nápisem „Výdej sociálních dávek“.

Video uvidíte zde: „Muslim“ podkopl babičce chodítko. Blok proti islamizaci využil prostoru v ČT

BPI v oznámení s pondělním datem dále tvrdí, že televize spáchala trestný čin maření přípravy a průběhu voleb a referenda tím, že do závěrečné předvolební debaty plánované na tento čtvrtek pozvala jen omezený počet stran. „Na základě průzkumů, které se několikrát v minulosti ukázaly jako zcela nevěrohodné a neprofesionální, neboť konečné výsledky voleb se od výsledků průzkumů významně lišily,“ stojí v oznámení podepsaném šéfem BPI Davidem Štěpánem a místopředsedou Radkem Nováčkem.

Televize do debaty pozvala představitele deseti stran, které mají největší volební potenciál, tedy ANO, ČSSD, ODS, KSČM, TOP 09, SPD, STAN, Pirátů, KDU-ČSL a Zelených. Aby se jí mohli zúčastnit lídři ANO a sociální demokracie Andrej Babiš a Lubomír Zaorálek, kteří plánují také duel v televizi Nova, ji veřejnoprávní televize posunula na 21:30.

Čtěte dále: ČT podala trestní oznámení kvůli xenofobnímu předvolebnímu videu

Z nového čísla Otroci ideologických balíčků. Ztráta schopnosti vybočit ze svého davu a svobodně myslet

Echo týdne: Kluzký svah, třetí poločas a pracovní úraz ● Esej: Koněv v San Franciscu ● Svět: Christine Lagardeová a úpadek západní civilizace ● Civilizace: Jak dobře vydělávat on-line ● Recenze: Ke hvězdám raději mlčky

Všude hledám Tolkiena Varování politologa Patricka Deneena
Mučení, které jen tak neskončí Václav Marhoul a jeho adaptace knihy Nabarvené ptáče
, ,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.