2 Národní ceny kvality ČR

Nejlepší české firmy a instituce dostaly na Hradě ocenění

NOVÉ

Témata: ,

Prezident Miloš Zeman, předseda Senátu Milan Štěch nebo ministr obchodu Jan Mládek dnes na slavnostním večeru na Pražském hradě předali ocenění v rámci prestižní soutěže Národní ceny kvality ČR a Národní ceny ČR za společenskou odpovědnost českým firmám a organizacím za letošní rok. Ocenění mimo jiné dostanou firma AHOLD, Zemědělská fakulta Jihočeské univerzity nebo společnost Provident. Ceny budou uděleny ve dvou hlavních kategoriích – za kvalitu a za společenskou odpovědnost.

Mezi oceněnými se ve Španělském sále Pražského hradu ocitly jak podnikatelské a finanční subjekty, tak i státní a vzdělávací organizace. Miloš Zeman a další vrcholní představitelé tuzemské politiky předali ocenění ve dvou hlavních kategoriích, kterými jsou Národní cena kvality ČR a Národní cena ČR za společenskou odpovědnost.

Za soukromý sektor si v první kategorii odnesla cenu společnost AHOLD Czech republic, která v České republice působí jako obchodní společnost provozující několik obchodních řetězců jako Albert. Titul „Excelentní organizace“ získal i společnost KERMI.

Ve veřejném sektoru v hodnocení podle Modelu excelence EFQM zvítězila a titul „Excelentní organizace“ si odnesla Zemědělská fakulta Jihočeské univerzity V Českých Budějovicích. V hodnocení Národní ceny kvality podle modelu CAF je vítězem Městská část Praha 18, Úřad městské části Prahy 18. V první kategorii dále získala cenu Městská část Praha 18 jako ,,Perspektivní organizace“ v programu CAF a v programu Excelence obdržel stejný titul i Krajský úřad Královehradeckého kraje.

Všechny výše uvedené firmy a organizace hodnocené v programu Excelence získají právo používat mezinárodní titul udělovaný EFQM – „Recognised for Excellence“.

V druhé kategorii Národní ceny ČR za společenskou odpovědnost se vítězem stala a ocenění za příkladný vztah ke společnosti a za naplňování principů udržitelného rozvoje obdržela společnost BROSE, která se zabývá výrobou zamykacích a sedadlových zařízení v automobilovém průmyslu. Titul „Společensky odpovědná organizace“ získala i společnost Provident Financial.

Ve veřejném sektoru v kategorii veřejná správa zvítězil Krajský úřad Libereckého kraje a v kategorii sociální podnik si vítězství a titul „Společensky odpovědná organizace“ odneslo Terapeutické centrum Modré dveře.

Letos poprvé jsou uděleny i ceny menším firmám, které se angažují v oblasti Společenské odpovědnosti. Cenu za společenskou odpovědnost – „Podnikáme odpovědně“ získají Technické služby Opava, ERGON – Chráněná dílna a Liva Předslavice.

Záštitu nad slavnostním večerem převzal a předat ocenění a pogratulovat vítězům přišel prezident České republiky Miloš Zeman, předseda Senátu PČR Milan Štěch a ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Svou záštitu připojil i předseda vlády Bohuslav Sobotka a předseda poslanecké sněmovny Jan Hamáček. Vzhledem k významu předávaných ocenění se jejich udílení ujali i další představitelé: místopředseda Senátu Přemysl Sobotka a místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Gazdík.

Národní ceny kvality jsou udělovány v 85 zemích světa podle stejných pravidel a jsou považovány za nejprestižnější ocenění, jaké může firma získat.

Čtěte také: Čtyři silné příběhy hrdinství. Ceny Paměti národa


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.