1

Aktivisté dají Zemanovi vyznamenání pro Putinovu loutku

V den předávání státních vyznamenání u příležitosti vzniku Československa dostane ocenění i prezident Miloš Zeman. Aktivisté z hnutí Pražský Majdan mu v úterý 28. října plánují předat „vyznamenání pro Putinovu loutku“.

"Miloš Zeman kvůli spolupráci s Kremlem nejen soustavně poškozuje obraz naší země u spojenců, ale mohl by už být i nebezpečím pro naši demokracii. Proto je označení Putinova loutka bohužel potřebné," říká k happeningu jeho organizátor Michal Majzner.

Akce se má konat na prostranství před Pražským hradem, konkrétně před takzvanou Černou věží nad Starými zámeckými schody. Začíná deset minut před půl pátou odpoledne.

Organizátoři chtějí odsoudit chování hlavy státu ve vztahu k režimu ruského prezidenta Vladimira Putina. Je téměř jisté, že pro vyznamenání nedorazí nikdo z prezidentské kanceláře a aktivisté ho budou muset předat na podatelnu Pražského hradu.

Čtěte také: Malost, Zemanův exces. Proč politici nepůjdou na Hrad

'Sebestředné myšlení Zemanů je rakovina dneška'


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.