Česká malost esenbáka Humla

Komentáře
Dalibor Balšínek

Jeden hloupý bývalý esenbák jménem Huml se během několika hodin stal symbolem toho, co je na Češích nejodpudivější: malost, závist a blbost.

Mladá holka z Fulneku podruhé vyhrála slavný Wimbledon a místo hrdosti, obdivu k tomu, co dokázala, se nejprve na sociálních sítích rozpoutá debata, jestli měla letět zpět běžnou linkou nebo soukromým letadlem. O vyvrcholení gejzíru nízkých pudů se postaral Stanislav Huml, sociálnědemokratický poslanec, který za bolševika začínal jako esenbák. V nové době se pak proslavil jako dopravní policajt popisující situaci na českých silnicích v TV Nova. A to mu před lety stačilo, aby ho zvolili do Poslanecké sněmovny, tehdy za Věci veřejné. Dílem krutého osudu byl poslancem loni zvolen znovu, a to za sociální demokracii. Stačilo k tomu jediné – přeběhlictví, což byl dosud nejslavnější politický počin. Skutečný zářez se mu povedl až teď, když vyzval, aby současné nejlepší tenistce Petře Kvitové bylo odebráno české občanství, protože se k trvalému pobytu přihlásila do Monaka, kde nyní odvádí daně.

Takovým lidem jako je Huml, nemá smysl vysvětlovat, že to, co dosud v Česku zaplatila na daních, dávno pokrylo to, čím stát na ni přispěl, když podpořil sportovní kluby, kde vyrůstala. Mimochodem i tento argument je zcela absurdní, protože každý, kdo v Čechách jen vyrostl – tedy chodil do státní školy, využíval státní zdravotní péče, by neměl právo pracovat a danit své příjmy v zahraničí. Humlovi a jemu podobným také nemá smysl vysvětlovat, že Petra Kvitová v Monaku daní příjmy, jejichž většinu si stejně vydělala v zahraničí  a pokud zákonem stanovený čas tráví mimo Českou republiku, může platit v daně v zahraničí. Tady ale nejde o zdravý rozum, ale o mrzký populismus.

Jednomu je až stydno zabývat se výroky sociálního demokrata Humla, protože má pocit, že kus z té jeho špíny ulpí i na něm. Horší ale nakonec je nechávat takové výroky jen tak odeznít. Je přece skvělé, že v této zemi vyroste holka, která dvakrát vyhraje Wimbledon. A to její tenisová sezóna ještě neskončila. Ať se ji daří a daně platí tam, kde ji to zákon dovolí.

Čtěte také: Měl by stát sebrat Kvitové občanství? Poslanec Huml tvrdí, že ano

 

CHCETE PODPOŘIT ECHO24.cz? POŘIĎTE SI PŘEDPLATNÉ NOVÉHO TÝDENÍKU ECHO.

 

APLIKACI TÝDENÍKU ECHO PRO IPAD SI MŮŽETE STÁHNOUT ZDE.

POKUD CHCETE ČÍST TÝDENÍK ECHO PŘES WEBOVOU STRÁNKU, KLIKNĚTE ZDE.