4 Požár mrakodrapu v Emirátech

VIDEO: V centru Dubaje hoří 72podlažní mrakodrap

, NOVÉ

Témata: , , ,

Rozestavěný komplex výškových budov v neděli v půl šesté ráno zachvátil hustý dým. Jednalo se prý o nehodu, po jejíž příčině se pátrá, uvedl britský server Telegraph. Nikdo podle informací policie nebyl zraněn.

Komplex Address Residences Fountain Views, který je ještě ve výstavbě, začal hořet krátce před úsvitem. Šéf civilní ochrany Rashid Thani al-Matrooshi řekl, že se jednalo o nehodu. Poté, co se oheň ojevil na parkovacím podlaží, byli z budovy evakuováni tři dělníci.

Podle svědkyně Anthey Ayache zasáhli hasiči rychle a další pracovníci na budově tak sledovali neštěstí už z bezpečné vzdálenosti. Každých pár minut bylo prý slyšet slabé výbuchy, pravděpodobně následkem explozí propanu nebo svářecích jímek, které dělníci nechali na stavbě.

Výškové budovy staví státem podporovaný developer Emaar Properties, který odmítl situaci komentovat. Komplex by se měl postupně propojit s masivním Dubai Mall, který leží naproti přes ulici. Bude podle plánů obsahovat 788 bytů a hotel.

K požárům mrakodrapů ve Spojených Arabských Emirátech došlo za poslední roky vícekrát. Naposledy na Nový rok 2015 hořela jen o blok vedle 63podlažní budova Address Downtown Dubai tower. Experti na stavitelství se odvolávají na populární typ obložení budov, který je prudce hořlavý.

Čtěte také: Bomba v Kandaháru zabila pět diplomatů Spojených arabských emirátů

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.