1 Boj za práva homosexuálů

Válka tenisových legend: Navrátilová odsuzuje Courtovou za homofobii

, NOVÉ

Témata: ,

Tenistka Martina Navrátilová ostře odsoudila postoj australské legendy Margaret Courtové, která se opakovaně kriticky vyjadřuje na adresu homosexuálů. Čtyřiasedmdesátiletá vítězka 24 grandslamových titulů se minulý týden postavila proti uzákonění manželství párů stejného pohlaví, ve středu v rozhlasovém rozhovoru prohlásila, že tenis je plný leseb a děti identifikující se s opačným pohlavím označila za dílo ďáblovo.

„Teď je naprosto jasné, kdo Courtová je: úžasná tenistka a rasistka a homofobka,“ uvedla Navrátilová v otevřeném dopise. „Takovéto chování bychom neměli oslavovat,“ dodala s tím, že Courtová záměrně démonizuje lesby, gaye, bisexuály a transgender komunitu. Připomněla i její pochvalné vyjádření o apartheidu v JAR ze 70. let.

Pořadatele Australian Open osmnáctinásobná grandslamová vítězka vyzvala k přejmenování kurtu v Melbourne Parku, který nyní nese právě jméno Margaret Courtové. S návrhem na nový návrh se ihned pochlubila. „Myslím, že Aréna Evonne Goolagongové má skvělý zvuk. To je osobnost, kterou můžeme oslavovat. V každém směru,“ navrhla další australskou legendu, vítězku 14 grandslamových titulů.

Navrátilová, která se již v roce 1981 přiznala k lesbické orientaci, se do křížku s Courtovou nedostala poprvé. Courtová o ní totiž dříve prohlásila, že Navrátilová a další lesbicky či bisexuálně orientované hráčky ničí tenis a dávají špatný příklad mladým hráčům. Její postoje jsou dlouhodobě kritizovány nejen Navrátilovou, ale i Billie Jean Kingovou či Rennae Stubbsovou, které se také hlásí k lesbické orientaci.

Margaret Courtová je australskou tenisovou legendou. Za svou kariéru vyhrála 24 grandslamových titulů a je považována za jednu z nejlepších hráček světa. Vzhledem k jejímu silnému náboženskému založení se po kariéře stala křesťanskou duchovní a dodnes má v televizi dokonce svůj pořad, vysílaný na křesťanském kanále. Kromě tenisu je také známá svými kontroverzními názory na homosexualitu či potraty. V roce 1994 například při projevu v australském parlamentu řekla, že „homosexualita a potraty jsou ohavnost“. Naposledy na sebe upozornila dopisem aerolinkám Qantas Airways, které podporují manželství homosexuálů, které v Austrálii dosud není povolené. Courtová v dopise napsala, že aerolinky kvůli tomu nyní začne bojkotovat.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Tenisová hvězda Wiliamsová je těhotná. Na kurty se chce vrátit

Skandál v ATP: Vycházející tenisová hvězda sázela na vlastní zápasy

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.