2 Nález v knize o botanice

Literární objev století: našel se skutečný portrét Shakespeara

, NOVÉ

Svět už konečně ví, jak skutečně vypadal William Shakespeare – díky nově objevené grafice ze 16. století. Portrét slavného dramatika nalezený v knize o botanice považují vědci za „literární objev století“, uvádí britský list The Daily Telegraph.

Shakespearův portrét nalezl britský historik zabývající se botanikou Mark Griffiths v obsáhlé publikaci slavného botanika Johna Gerarda, která vyšla v roce 1598 pod názvem The Herball or Generall Historie of Plantes.

Na jedné straně knihy je vyobrazen muž s vavřínových věncem na hlavě. Muž není pojmenovaný, pod ním se však nachází šifra, která podle Griffithse nese jméno William Shakespeare.

A poukazuje i na další znaky, které mají jeho hypotézu dokazovat. Jsou to například symboly květin a dalších rostlin kolem muže na obrázku, což jsou podle expertů zakódované znaky odkazující na Shakespearovu identitu.

„Nejdříve jsem nemohl uvěřit tomu, že by někdo tak slavný a všeobecně známý mohl být tak dlouho skryt,“ uvedl Griffiths v médiích.

Čtěte také: Opuštěná místa v Čechách. Dvě dívky propadly urbexu

Že se jedná o ojedinělý portrét Shakespeara, který byl vytvořen za jeho života, potvrzuje také oxfordský akademik Edward Wilson. Ten uvedl, že se svým akademickým instinktem měl tendenci tuto hypotézu vyvrátit, místo toho však dospěl k závěru, že na grafice je zcela jistě Shakespeare. Dodal, že nepředpokládá, že by identitu nakresleného muže mohl kdokoli vyvrátit.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.