Plné, nebo poloprázdné náměstí? Ovčáčka zradila perspektiva

ČAROVÁNÍ S REALITOU

Plné, nebo poloprázdné náměstí? Ovčáčka zradila perspektivaNOVÉ
Snímek z Bruntálu publikovaný Jiřím Ovčáčkem (nahoře) a snímek z městské kamery (dole). Foto: Reprofoto: Facebook/Jiří Ovčáček; www.mx-net.cz
2
Domov

Echo24

Pražský hrad zase jednou ukázal, jak dokáže čarovat s realitou. Tentokrát to předvedl na fotografii publikované mluvčím Jiřím Ovčáčkem, na níž je vidět plné náměstí během Zemanova mítinku v Bruntále. Fotografie pořízená z jiného úhlu však ukazuje, že náměstí je zaplněno jen u pódia.

Jiří Ovčáček na svém facebookovém profilu ve čtvrtek odpoledne zveřejnil fotografii, která vytváří dojem, že Zeman v severomoravském městě promlouval k přeplněnému náměstí. „Bruntál. Diskuse pana prezidenta s občany,“ zněl doprovodný komentář.

Na síti se však záhy začala šířit fotografie z městského kamerového systému, která situaci na náměstí zachycuje z jiné perspektivy. Na snímku z kamery je vidět, že náměstí během Zemanova mítinku nebylo plné ani z poloviny.

Tahanice o to, kolik lidí se Zemanových mítinků účastní, byly jedním z důvodů, proč Ovčáček před několika měsíci založil svou vlastní televizi OVTV. Veřejnoprávní Česká televize totiž podle Ovčáčka o Zemanových cestách po krajích neinformuje objektivně.

„OVTV jsem spustil proto, že například právě prostřednictvím veřejnoprávní ČT neměli diváci možnost se nezkresleně seznámit s průběhem debat pana prezidenta s občany ve městech a obcích. Jsem velmi rád, že ČT si uvědomuje, že ji v tomto směru vyrůstá konkurence,“ uvedl k tomu před časem pro Echo24.cz Ovčáček.

Čtěte také: Ovčáček spouští svou televizi ‚OVTV‘. Chystá logo a přenosy z Hradu

Ovčáčkovy velké televizní plány: Překonám sledovanost Moravce