Putin byl svržen, tvrdí jeho bývalý poradce Illarionov

Muž, který vyhodil Klause, má jasno

Putin byl svržen, tvrdí jeho bývalý poradce IllarionovNOVÉ 1
Svět

Echo24

Desetidenní absence ruského prezidenta Vladimira Putina na veřejnosti provokuje k řadám divokých spekulací a fám. Jeho někdejší poradce se domnívá, že v Kremlu došlo k mocenskému boji a Putin ho prohrál.

Bývalý Putinův ekonomický poradce a dnes významný člen libertariánského amerického think tanku Cato Institute očekává, že během několika dní Kreml oznámí odchod Putina od moci. Podle Andreje Illarionova by ho mohla nahradit skupina představitelů bezpečnostních složek v čele s šéfem prezidentské administrativy Sergejem Ivanovem.

„Během několika příštích dní bychom měli očekávat rezignaci premiéra Dmitrije Medveděva a nástup Sergeje Ivanova na jeho místo,“ predikuje Illarionov. Poté „bude veřejnost pravděpodobně informována, že národní vůdce (Putin) potřebuje dobře zasloužený odpočinek“. Illarionov to uvedl na svém blogu.

V poslední době se podle pozorovatelů na veřejnosti neukazovali Ivanov ani Medveděv. Ivanov má s Putinem společný jak věk, oběma jim je 62 let, tak i kariéru. Také on býval agentem KGB.

Čtěte také: Co se děje v Kremlu? Přijde oznámení. Putin zemřel, je otec, zabili generála...

Illarionov naznačuje, že v Kremlu došlo k palácovému převratu a nad Putinovou klikou vyhráli zastánci ještě tvrdší linie. Mezi nimi by prý mohli být nejen vysocí důstojníci armády, ale také představitelé ruských tajných služeb.

Andrej Illarionov loni předpověděl ruské angažmá na Ukrajině tří týdny předtím, než k němu došlo. Do českého povědomí vstoupil nedávným sporem s „kolegou“ Václavem Klausem, jehož nechal pro jeho proruské postoje z Cato Institute vyhodit.

 

Čtěte také: Klaus jen opakuje Putinovy lži, tvrdí muž, který ho vyhodil z institutu

Loni na jaře deník ECHO24.cz přinesl s Andrejem Illarionovem rozhovor.