Německá ministryně se odmítla zahalit v Saúdské Arábii

NĚMECKÁ MINISTRYNĚ PROTI ZAHALOVÁNÍ

Německá ministryně se odmítla zahalit v Saúdské ArábiiNOVÉ
Německá ministryně se odmítla zahalit v Saúdské Arábii. Foto: REPROFOTO: YouTube/Breaking News
1
Svět

Echo24

Německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová dala jasně najevo, že se nehodlá podřídit islámským pravidlům zahalování ani během návštěvy Saúdské Arábie. Místo tradičního všezakrývajícího roucha abáji si na setkání se svým protějškem a synem krále Mohamedem bin Salmánem oblékla tmavý pracovní kostýmek. Informoval o tom ve středu britský Daily Mail.

„Právo vybrat si vlastní oblečení je právem, které muži a ženy sdílejí. Rozčiluje mě, když ženy jsou dotlačeny k tomu, aby si na sebe vzaly abáju,“ prohlásila německá ministryně s tím, že to nenařídila ani žádné z žen, které byly součástí jejího týmu.

Na oficiálních místech se sice kritiky nedočkala, ale u uživatelů na sociálních sítích v arabském světě si tím vysloužila bouři nevole. Doporučovali úřadům, aby německou ministryni zavřely. Někteří navrhovali trest smrti.

Britský list spojil její počínání s nedávným projevem německé kancléřky Angely Merkelové. Ta se na sjezdu sjezdu Křesťanskodemokratické unie (CDU) nechala slyšet, že by úplné zahalování obličeje v Německu zakázala. Zdůraznila, že německé právo má vždy přednost před rodinným právem nebo šaríou.

Čtěte také: Nová tvář Merkelové: Úplné zahalování obličeje by mělo být zakázané

Muslimské dívky se musí účasnit lekcí plavání. I s chlapci, rozhodl soud