1 kampaň nacionalistů

Mstitelka chce do sněmovny: s puškou v ruce a za doprovodu Ortelu

, NOVÉ

Témata: , , ,

S útočnou puškou v ruce bránit hranice České republiky. Tak se na předvolební materiály nechala zvěčnit kandidátka nacionalistického hnutí Řád národa – Vlastenecká unie Barbora Haškovcová. O přízeň voličů se na kandidátce strany pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny bude ucházet ve Zlínském kraji. Hnutí v Praze nyní sídlí v bubenečské vile, kde se v komplexu budov nachází i ruská ambasáda.

V čele Řádu národa, které se hlásí k nacionálnímu konzervatismu, stojí Josef Zickler. Bývalý policista spolupracuje se zpěvákem Tomášem Ortelem, frontmanem kapely Ortel, která se netají svými extremistickými postoji. A popularitou xenofobní kapely, jež se při posledním udělování cen Zlatý slavík umístila na druhém místě, se přímo zaštiťuje i Haškovcová, když na své předvolební agitce stojí s odhodlaným výrazem mstitele na státních hranicích.

„Volby nesmí vyhrávat peníze pro peníze, ale lidé pro lidi,“ zní volební heslo Barbory Haškovcové, 42leté matky tří dětí, která kandiduje za Řád národa – Vlasteneckou unii na Zlínsku.

Volební video, na němž Řád národa spolupracoval právě s kontroverzní kapelou Ortel, je plné pochodní a doplňuje je komentář: „Čas činů pro sebeurčení nastal, a proto právo rozhodnutí musíme vzít na sebe. Tedy konejme.“

 

Zicklerovo hnutí nyní sídlí v pražské bubenečské vile, kde se v komplexu budov nachází i ruská ambasáda. Řádu národa jim podle nedávného zjištění serveru Aktuálně.cz pronajal Zdeněk Zbytek, blízký známý prezidenta Miloše Zemana. Zbytek má podle serveru celou nemovitost v ulici Na Zátorce od Rusů v nájmu.

Pronajímatel nemovitosti Zbytek, v současné době byznysmen a bývalý vysoký důstojník předlistopadové komunistické armády, se netají tím, že má pro Řád národa pochopení. „Lidé u nás jsou už hodně naštvaní, vadí jim rozklad státu, bojí se uprchlíků,“ uvedl pro Aktuálně.cz.

Zickler se letos v únoru sešel také s Janem Velebou, předsedou zemanovské Strany práv občanů.

Čtěte také: Zemanův Zbytek pronajímá nacionalistům vilu ruské ambasády

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Z nového čísla Konec thatcherismu. Jak volby změnily Velkou Británii

Echo týdne: Vkus Moniky Babišové ● Komentář: Zvrácení svobodných voleb ● Svět: Andrej Babiš na nás uvalil světovou zelenou revoluci ● Kauza: Skrytá, ale stejně reforma ● Civilizace: Hladem ku zdraví?

Anglické odcházení Co bude s Evropou, když Britové řekli exit
Klenot v čase snesitelném Rychlý běh s krumlovskou kartou
,