1 kampaň nacionalistů

Mstitelka chce do sněmovny: s puškou v ruce a za doprovodu Ortelu

, NOVÉ

Témata: , , ,

S útočnou puškou v ruce bránit hranice České republiky. Tak se na předvolební materiály nechala zvěčnit kandidátka nacionalistického hnutí Řád národa – Vlastenecká unie Barbora Haškovcová. O přízeň voličů se na kandidátce strany pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny bude ucházet ve Zlínském kraji. Hnutí v Praze nyní sídlí v bubenečské vile, kde se v komplexu budov nachází i ruská ambasáda.

V čele Řádu národa, které se hlásí k nacionálnímu konzervatismu, stojí Josef Zickler. Bývalý policista spolupracuje se zpěvákem Tomášem Ortelem, frontmanem kapely Ortel, která se netají svými extremistickými postoji. A popularitou xenofobní kapely, jež se při posledním udělování cen Zlatý slavík umístila na druhém místě, se přímo zaštiťuje i Haškovcová, když na své předvolební agitce stojí s odhodlaným výrazem mstitele na státních hranicích.

„Volby nesmí vyhrávat peníze pro peníze, ale lidé pro lidi,“ zní volební heslo Barbory Haškovcové, 42leté matky tří dětí, která kandiduje za Řád národa – Vlasteneckou unii na Zlínsku.

Volební video, na němž Řád národa spolupracoval právě s kontroverzní kapelou Ortel, je plné pochodní a doplňuje je komentář: „Čas činů pro sebeurčení nastal, a proto právo rozhodnutí musíme vzít na sebe. Tedy konejme.“

 

Zicklerovo hnutí nyní sídlí v pražské bubenečské vile, kde se v komplexu budov nachází i ruská ambasáda. Řádu národa jim podle nedávného zjištění serveru Aktuálně.cz pronajal Zdeněk Zbytek, blízký známý prezidenta Miloše Zemana. Zbytek má podle serveru celou nemovitost v ulici Na Zátorce od Rusů v nájmu.

Pronajímatel nemovitosti Zbytek, v současné době byznysmen a bývalý vysoký důstojník předlistopadové komunistické armády, se netají tím, že má pro Řád národa pochopení. „Lidé u nás jsou už hodně naštvaní, vadí jim rozklad státu, bojí se uprchlíků,“ uvedl pro Aktuálně.cz.

Zickler se letos v únoru sešel také s Janem Velebou, předsedou zemanovské Strany práv občanů.

Čtěte také: Zemanův Zbytek pronajímá nacionalistům vilu ruské ambasády

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Z nového čísla Nakonec zvýší daně. Babišovi došly zdroje, přesto občanům dál slibuje miliardy

Echo týdne: Trump, Petříček a sníh ● Komentář: Vysoké mzdy zastavily průmysl ● Svět: Pekelný festival v Karibiku ● Recenze: Z časů, kdy to měli rádi horké

Rozpadají se nám těla i duše Neumíme lidi vracet do života, říká Pavel Kolář
Zelená školačka Kdo podnítil mezinárodní hnutí záškoláků?
,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.