1 kampaň nacionalistů

Mstitelka chce do sněmovny: s puškou v ruce a za doprovodu Ortelu

, NOVÉ

Témata: , , ,

S útočnou puškou v ruce bránit hranice České republiky. Tak se na předvolební materiály nechala zvěčnit kandidátka nacionalistického hnutí Řád národa – Vlastenecká unie Barbora Haškovcová. O přízeň voličů se na kandidátce strany pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny bude ucházet ve Zlínském kraji. Hnutí v Praze nyní sídlí v bubenečské vile, kde se v komplexu budov nachází i ruská ambasáda.

V čele Řádu národa, které se hlásí k nacionálnímu konzervatismu, stojí Josef Zickler. Bývalý policista spolupracuje se zpěvákem Tomášem Ortelem, frontmanem kapely Ortel, která se netají svými extremistickými postoji. A popularitou xenofobní kapely, jež se při posledním udělování cen Zlatý slavík umístila na druhém místě, se přímo zaštiťuje i Haškovcová, když na své předvolební agitce stojí s odhodlaným výrazem mstitele na státních hranicích.

„Volby nesmí vyhrávat peníze pro peníze, ale lidé pro lidi,“ zní volební heslo Barbory Haškovcové, 42leté matky tří dětí, která kandiduje za Řád národa – Vlasteneckou unii na Zlínsku.

Volební video, na němž Řád národa spolupracoval právě s kontroverzní kapelou Ortel, je plné pochodní a doplňuje je komentář: „Čas činů pro sebeurčení nastal, a proto právo rozhodnutí musíme vzít na sebe. Tedy konejme.“

 

Zicklerovo hnutí nyní sídlí v pražské bubenečské vile, kde se v komplexu budov nachází i ruská ambasáda. Řádu národa jim podle nedávného zjištění serveru Aktuálně.cz pronajal Zdeněk Zbytek, blízký známý prezidenta Miloše Zemana. Zbytek má podle serveru celou nemovitost v ulici Na Zátorce od Rusů v nájmu.

Pronajímatel nemovitosti Zbytek, v současné době byznysmen a bývalý vysoký důstojník předlistopadové komunistické armády, se netají tím, že má pro Řád národa pochopení. „Lidé u nás jsou už hodně naštvaní, vadí jim rozklad státu, bojí se uprchlíků,“ uvedl pro Aktuálně.cz.

Zickler se letos v únoru sešel také s Janem Velebou, předsedou zemanovské Strany práv občanů.

Čtěte také: Zemanův Zbytek pronajímá nacionalistům vilu ruské ambasády

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Z nového čísla Kurdové čelí turecké invazi v Sýrii. Oddechový čas skončil

Echo týdne: Kurdistán, Norsko, fotbal ● Svět: Facebook zaléhává na matrace ● Esej: Když Češi pohřbívali boha ● Kauza: Politici nejsou schopni zkrotit… koloběžky ● Recenze: Jako Salieri a Mozart

Proč Češi zaostávají v cizích jazycích Jen 27 procent lidí u nás věří, že se domluví anglicky
Za chajdou schovaná SPECIÁL ARCHITEKTURA
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.