1 PREZIDENTSKÉ VOLBY

Kubera jako kandidát na prezidenta? Prý rozhodne manželka

, NOVÉ

Témata: ,

Místopředseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) se v nedělním diskusním pořadu České televize příliš neměl k jednoznačné odpovědi, zda bude kandidovat na prezidenta České republiky. Nakonec to svedl na manželku, která podle něj rozhodne. Kubera v nadsázce dodal, že ji zatím nepřesvědčil, že život na Hradě v roli první dámy by byl příjemný.

„Já o tom nerozhoduji. Víte, pane Moravče, já žiju už padesát let s jednou partnerkou a myslím si, že ona má morální právo, aby se rozhodla, jestli chce, nebo nechce být první dámou. Zatím se vyjadřuje velmi skepticky, zatím nechce. Ještě se mi ji nepodařilo přesvědčit, že závěr jejího života na Hradě by byl příjemný,“ prohlásil Kubera v pořadu ČT Otázky Václava Moravce.

Místopředseda Senátu ale nevyloučil, že by se pustil do boje o prezidentský post. „Nechme věci plynout a uvidíme,“ dodal Kubera s tím, že všichni potenciální kandidáti podle něj čekají na to, co řekne současná hlava státu Miloš Zeman. Ten slíbil oznámit svou případnou kandidaturu 9. března.

Nicméně ODS už nyní řeší, koho by proti Zemanovi postavila. Předseda Petr Fiala se nyní setkává s osobnostmi, které pro kandidaturu přicházejí v úvahu. Podmínkou na prezidentského kandidáta, kterou nechce Fiala překročit, je, že musí mít zkušenosti s veřejným prostorem. „Dovedu si představit osobnost, která není přímo v politice, ale nedovedu si představit osobnost, která nemá zkušenosti s nějakou veřejnou aktivitou,“ uvedl v rozhovoru pro ČTK tento týden.

Čtěte také: „Mí fanoušci si to zaslouží“. Zeman oznámí možnou kandidaturu o den dřív

Zeman musí z Hradu. ODS by se kvůli tomu vzdala i vlastního kandidáta

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.