5 NADĚJNÉ PROJEKTY

10 projektů vyzkoušelo projekt #třidvajedna dílna

OBRAZEM

Témata: ,

Desítka projektů které řeší inovativním způsobem společenský problém z oblasti vzdělávání či aktivní občanské společnosti, se zúčastnila prvního ročníku #třidvajedna dílna. Ve vesnici Svatý Jan pod Skalou se mentorského dne zúčastnili například například Daniel Franc z Googlu, Martin Hausenblas ze společností Adler, Liftago nebo Libor Winkler z RSJ. Za projektem stojí Nadace Karla Janečka.

„Akcelerátoru se zúčastnily začínající projekty, které si chtěly nastavit cestu k udržitelnému fungování. Spektrum projektů bylo velmi zajímavé a různorodé. Ukazuje se, že v České republice máme spoustu kreativních lidí, kteří se snaží dělat zajímavé věci a měnit naši zem k lepšímu,“ řekl Tomáš Řemínek, ředitel Nadace Karla Janečka.

Mezi účastníky byla například organizace JOB – spolek pro inovace, který vyvinul systém dlouhodobých podpůrných vzdělávacích aktivit pro učitele a ředitele. Projekt FINIFI se věnuje myšlence online nástroje na sdílení vzájemné pomoci v případě povodní či jiného neštěstí.

Iniciativa Na ovoce se pomocí moderních technologií snaží v lidech vyvolat zájem o ovocné stromy v krajině. Mladí muži z organizace TechSophia pracují na projektu Harmonogram pro rozvoj dítěte, což je služba pro rodiče, která jim doporučí vzdělávací materiály pro jejich děti

O první fázi projektu #třidvajedna dílna byl mimořádný zájem, přihlásilo se celkem 81 projektů, z nichž bylo vybráno deset. Na podzim se uskuteční druhá část určená pro projekty v pokročilejší fázi, které již mají prototyp a první uživatele.

Nový akcelerátor získal licenci od mezinárodní organizace Unreasonable Institute, která podporuje vznik inkubátorů po celém světě. Ve stejný čas tak probíhaly akcelerátory v New Yorku, Kolumbii, Španělsku, Nigérii, Indii či Afghánistánu.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.