10 projektů vyzkoušelo projekt #třidvajedna dílna
NADĚJNÉ PROJEKTY
Desítka projektů které řeší inovativním způsobem společenský problém z oblasti vzdělávání či aktivní občanské společnosti, se zúčastnila prvního ročníku #třidvajedna dílna. Ve vesnici Svatý Jan pod Skalou se mentorského dne zúčastnili například například Daniel Franc z Googlu, Martin Hausenblas ze společností Adler, Liftago nebo Libor Winkler z RSJ. Za projektem stojí Nadace Karla Janečka.
„Akcelerátoru se zúčastnily začínající projekty, které si chtěly nastavit cestu k udržitelnému fungování. Spektrum projektů bylo velmi zajímavé a různorodé. Ukazuje se, že v České republice máme spoustu kreativních lidí, kteří se snaží dělat zajímavé věci a měnit naši zem k lepšímu,“ řekl Tomáš Řemínek, ředitel Nadace Karla Janečka.
Mezi účastníky byla například organizace JOB – spolek pro inovace, který vyvinul systém dlouhodobých podpůrných vzdělávacích aktivit pro učitele a ředitele. Projekt FINIFI se věnuje myšlence online nástroje na sdílení vzájemné pomoci v případě povodní či jiného neštěstí.
Iniciativa Na ovoce se pomocí moderních technologií snaží v lidech vyvolat zájem o ovocné stromy v krajině. Mladí muži z organizace TechSophia pracují na projektu Harmonogram pro rozvoj dítěte, což je služba pro rodiče, která jim doporučí vzdělávací materiály pro jejich děti
O první fázi projektu #třidvajedna dílna byl mimořádný zájem, přihlásilo se celkem 81 projektů, z nichž bylo vybráno deset. Na podzim se uskuteční druhá část určená pro projekty v pokročilejší fázi, které již mají prototyp a první uživatele.
Nový akcelerátor získal licenci od mezinárodní organizace Unreasonable Institute, která podporuje vznik inkubátorů po celém světě. Ve stejný čas tak probíhaly akcelerátory v New Yorku, Kolumbii, Španělsku, Nigérii, Indii či Afghánistánu.