1 Tesco je v zisku

Tesco v Česku vydělalo 3,3 miliardy Kč a vymanilo se ze ztrát

, NOVÉ

Témata:

Obchodní řetězec Tesco se v Česku loni vymanil z vysokých ztrát a dosáhl rekordního zisku 3,3 miliardy korun. Tržby společnosti ve finančním roce 2015/2016 stouply o 4,4 procenta na 43,6 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

Třetí největší řetězec v ČR v předchozích dvou účetních obdobích vykázal ztrátu téměř čtyři miliardy Kč. Hospodářské výsledky zahrnovaly mimořádné odpisy majetku.

Obchody řetězce Tesco ve střední Evropě od prosince nově vede William Patrick O ́Neill, který ve funkci vystřídal dosavadního šéfa Davida Morrise. Tesco předloni zavedlo jednotný řídící tým pro střední Evropu. Prodejny v Česku, na Slovensku, v Maďarsku a v Polsku mají vedení v Praze.

Čtěte také:

Kaufland, Tesco a Ahold musí stáhnout miliony vajec. Kvůli salmonelóze

Černošského modela z letáku Lidlu kauza v Česku šokovala

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.