1 Rychle smazaný tweet

Nepovstala pro veterány, opřeli se republikáni do beznohé veteránky

, NOVÉ

Témata: , , ,

Americká republikánská strana má po výrocích zatím stále ještě svého kandidáta Donalda Trumpa další veřejný trapas. Demokratické zástupkyni Sněmovny reprezentantů za stát Illinois Tammy Duckworthové v jednom z tweetů republikáni vyčetli, že nepovstala pro veterány. Duckworthová je přitom sama válečný veterán z Iráku, kde navíc přišla po zasažení vrtulníku o obě nohy, píší The New York Times.

S více než kontroverzními výroky prezidentského kandidáta Donalda Trumpa, který i přes svá předchozí tvrzení stále kandiduje za GOP, přichází ze strany amerických republikánů zatím nejnovější PR selhání. Tentokrát za něj může správce republikánského Twitteru, který se nerozvážně obul do členky Sněmovny reprezentantů demokratky Tammy Duckworthové.

„Tammy Duckworthová má smutný rekord v nepovstávání pro naše veterány,“ uvedla republikánská strana v tweetu, který po deseti minutách smazala. Nesmazala ale již článek na svých stránkách, kam odkaz z příspěvku vedl. V něm republikáni připomínají nadcházející soudní líčení, kde Duckworthová figuruje jako obviněná z ignorování informací whistleblowerů ohledně péče o veterány. Tvrzení, že jejich obavy demokratická zástupkyně schválně ignorovala, odmítá Duckworthová s tím, že je pečlivě prošetřila a obecně se o záležitosti veteránů i nadále aktivně stará.

Kromě připomenutí aféry okolo údajně nedostatečné péče pro veterány v Illinois se ale strana patrně nechtěně strefila i do handicapu ženy, která sama patří mezi válečné veterány. Během své služby v Iráku v listopadu roku 2004 zasáhla střela RPG helikoptéru, kterou Tammy Duckworthová řídila. Raketa jí amputovala obě nohy a způsobila i další zranění.

„Tammy učinila z boje za veterány její životní poslání a bude tak činit i nadále v Senátu,“ sdělil podle The New York Times mluvčí její předvolební kampaně Matt McGrath. V listopadových volbách utká s republikánem Markem Kirkem a očekávají se velmi těsné výsledky.

I pouhých deset minut životnosti tweetu stačilo na to, aby byl vyfocen a aby ho na sociálních sítích tisíce lidí zkritizovaly a označily v podobném kontextu za necitlivý. „Bylo by skvělé, kdyby se reportéři věnovali se stejnou intenzitou smazanému tweetu jako tomu, že je Tammy Duckworthová obviněna whistleblowery z organizace veteránů z ignorování tvrzení o špatném zacházení a korupce,“ uvedla pro The New York Times mluvčí republikánů Andrea Bozeková.

Čtěte také: Trump získal tři státy ze čtyř, Clintonová a Sanders po jednom

‚Šanci má. Když unesou Trumpa ufoni a Cruz se vrátí do Kanady‘

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.