1 Uprchlická krize

Učitelé v Německu varují školačky před muslimskými imigranty

NOVÉ

Témata: , ,

Sdružení učitelů v německé spolkové zemi Sasko-Anhaltsko je kritizováno za to, že nabádá dívky, aby si držely odstup od uprchlíků, protože jim prý hrozí nebezpečí od mužů – muslimů. Měly by prý odolat pokušení „povrchního sexuálního dobrodružství s často atraktivními muslimskými muži“. Německým politikům se to ale nelíbí a učitele obviňují ze šíření strachu.

Článek, který vydal magazín Asociace filologů Saska-Anhaltska, zvedl vlnu nevole německých politiků. Doporučuje učitelům odrazovat dívky od vztahů s muslimskými imigranty. Prý i nevinná konverzace v MHD, nebo v supermarketech může vést k sexuálnímu napadení.

O uprchlících píší autoři článku Jürgen Mannke a Iris Seltmann-Kuke jako o mladých, silných, většinou muslimských a často nevzdělaných mužích, kteří přicházejí do země pod „pochybnými záminkami“.

S kritickými reakcemi přišli místní politici. Zemský ministr školství Stephan Dorgerloh v rozhovoru pro deník Mitteldeutsche Zeitung obvinil asociaci z šíření polopravd a zesilování fám. Místní šéfka Zelených Claudia Dalbertová řekla, že článek přiživuje předsudky a podporuje krajní pravici.

Německá rozhlasová stanice Deutsche Welle upozorňuje, že strach a odpor k uprchlíkům se v rámci Německa projevuje především ve východoněmeckých spolkových zemích. K těm patří i Sasko-Anhaltsko.

Čtěte také: Německo už víc uprchlíků nezvládne, přiznal ministr

Čtěte také: Polovina Němců souhlasí s Pegidou: ‚Média lidem lžou‘

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.