Ukrajinec, který zneuctil Moskvu, dostal v Praze pokutu

Přiznání ukrajinského spidermana

Ukrajinec, který zneuctil Moskvu, dostal v Praze pokutuFOTOGALERIE
Dubaj, 2014 Foto: Foto: Facebook, Mustang Wanted - oficiální profil sportovce
Galerie

Mustang Wanted – tak si říká neohrožený sportovec, který má na svědomí nedávné vyvěšení ukrajinské vlajky na jednom z ruských mrakodrapů a přetření hvězdy na budově do barev své vlasti. Teprve sedmadvacetiletý Hryhorij, který pochází z Ukrajiny, byl nedávno i v Praze, kde jej dokonce pokutovali policisté.

„Pršelo, když jsem byl v Praze, proto se mi nepodařilo nikam vylézt. Během mého zoufalého snažení mě zatkli policisté a dali mi pokutu. Udělali si se mnou ale fotku,“ komentuje Hryhorij na Facebooku fotografii se smějícími se pražskými policisty. (nachází se v galerii)

„Rozhodl jsem se zveřejnit toto přiznání, aby mohli být osvobozeni nevinní občané Ruska, kteří se mohou stát oběťmi ruské justice.“

V současné chvíli má ale zřejmě trochu jiné starosti. V pátek se přihlásil k činu výtržnictví, za který hrozí až sedm let vězení. Přiznal se, že to byl on, kdo vylezl v uplynulém týdnu na jeden ze sedmi takzvaných stalinských mrakodrapů v Moskvě a vyvěsil tam ukrajinskou vlajku.

Čtěte také: Ukrajinská provokace: nad Moskvou vlála žluto-modrá vlajka

Za vyvěšení ukrajinské vlajky hrozí Rusům sedm let vězení

Rovněž polovina žluté hvězdy, která se nachází na špičce budovy, byla přetřena na modro, aby připomínala ukrajinskou vlajku. Úřady si toho všimly ve středu v sedm hodin ráno místního času. A nedlouho nato policie zadržela čtveřici Rusů, kteří shodou okolností ten samý den ráno z budovy skákali na padácích. Všichni se bránili, že s vyvěšením ukrajinské vlajky nemají nic společného.

„Rozhodl jsem se zveřejnit toto přiznání, aby mohli být osvobozeni nevinní občané Ruska, kteří se mohou stát oběťmi ruské justice,“ uvedl šestadvacetiletý Hryhorij. Ruské justici se prý vydá, nicméně jen výměnou za osvobození ukrajinské pilotky Naděždy Savčenkové. 

Čtěte také: Mají v plánu mě zabít, říká z vazby ukrajinská pilotka

Hryhorije, který sám sebe popisuje jako muže beze strachu, na facebookovém profilu sleduje téměř 300 000 lidí. Velký výkon předvedl Hryhorij ve Spojených arabských emirátech, kde se mu podařilo bez jakéhokoli vybavení zdolat dubajský mrakodrap Prinsess Tower vysoký 414 metrů.

Letos v létě získal dvacetidenní vízum po Evropě a zavítal na Slovensko, do německého Berlína, navštívil Vídeň v Rakousku a dokonce se objevil i v České republice.

„Nejzajímavější zemí je Slovensko a jeho sousedi. Ale nebojte se, znám nějaké dobré 'šplhací' místo v každé zemi na světě. A vezměte na vědomí, že pamatuji na existenci Eiffelovy věže i ostatních památek,“ stojí na jeho facebookovém profilu.  

Podívejte se v galerii, jaké výšky a neobvyklá místa dokázal pokořit.