1

Členy Ku Klux Klanu napadli odpůrci. Policie prý nechtěla pomoci

,

Témata: , ,

Policie v kalifornském městě Anaheim čelí kontroverzi poté, co odmítla poskytnout ochranu při demonstraci členů Ku Klux Klanu (KKK), jak tvrdí jejich vůdce Will Quigg. Účastníky protestů proti imigrantům totiž napadli jejich odpůrci a tři členové rasistické organizace skončili s bodnými ranami. Několik dalších vyvázlo s lehčím zraněním, píše agentura Associated Press.

Jeden z pobodaných a zároveň vůdce demonstrujících Will Quigg uvedl, že před plánovaným protestem žádal o ochranu policii. „To my neděláme,“ zněla prý odpověď. Policie podle Quiggových slov rovněž uvedla, že KKK si nemůže najmout ani soukromou bezpečnostní agenturu.

Několik desítek demonstrantů a jejich odpůrců se střetlo v sobotu v kalifornském městě Anaheim, které patří do metropolitní oblasti Los Angeles. Někteří z očitých svědků uvedli, že na místě na začátku nezahlédli ani jednoho strážníka, přestože policie o akci věděla.

Čtěte také: Studenti v maskách Ku Klux Klanu nacvičovali koledy, škola je vyloučila

Policejní seržant Daron Wyatt však tvrdí, že policisté byli přítomni, odmítá však uvést kolik. Potvrdil, že je Quigg před demonstrací kontaktoval. Podle svých slov však věřil, že je vůdce KKK žádá o poskytnutí osobních strážců. „Bylo mu řečeno, jak si najmout strážníky pro tuto službu, ale nechtěl za to platit,“ doplnil.

Čtěte také: Vyhnali nás z Trumpova projevu, stěžují si černoští studenti

Pět členů KKK, kteří byli po střetech zatčeni, policie později propustila. Ukázalo se totiž, že jednali v sebeobraně. Ve vazbě naopak zůstává sedm dalších lidí, kteří demonstranty napadli s dřevěnými tyčemi. „Nehledě na jejich přesvědčení nebo ideologii mají tito jednotlivci či skupiny právo na život beze strachu z fyzického násilí a mají právo se bránit, když jsou napadeni,“ uvedla policie k jejich propuštění.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.