‚Orel Miloš.‘ Prezident stanul na běžkách. A spustil lavinu

Zeman na lyžích

‚Orel Miloš.‘ Prezident stanul na běžkách. A spustil lavinuNOVÉ
Miloš Zeman během dovolené v únoru 2017 na Vysočině. Foto: FOTO: Kancelář prezidenta republiky
1
Domov
Echo24
Sdílet:

Prezident Miloš Zeman tráví na Vysočině svou první zimní dovolenou ve funkci hlavy státu. Při této příležitosti Hrad uvolnil fotografii, na níž prezident stojí na běžkách. Kilometry však podle mluvčího Jiřího Ovčáčka nenajel. Fotografie může působit jako snaha o vyvrácení spekulací, že se zdravotní stav Miloše Zemana zhoršuje. V reakci na fotku se objevily i koláže, které prezidenta vyobrazují třeba jako letce na lyžích.

Velkou vzdálenost však prezident podle Jiřího Ovčáčka na běžkách neurazil. „Pan prezident nejel na běžkách kilometry. V pondělí na nich stanul po mnoha letech a udělal si tím velkou radost. Byla to vlastně taková rozcvička na běžkách,“ řekl pro Echo24 Jiří Ovčáček s tím, že je rád, že to panu prezidentovi vyšlo, protože se na běžky těšil řadu týdnů.

Dále připomněl, že jde o první zimní dovolenou ve funkci prezidenta republiky. „Po letech je na Vysočině sníh, což je příležitost k tomu po letech vyzkoušet běžky,“ poznamenal mluvčí. Dodal, že Zeman využil dovolenou také k setkání s přáteli, „které moc rád po delším čase viděl“.

Veřejnost si v souvislosti s první zimní dovolenou prezidenta republiky připomněla i některé fotografie z té letní. Někteří však i přesto o prezidentově zdravotním stavu a kondici pochybují a v jeho běžkařské schopnosti nevěří.

Spekulace se objevují také o tom, jaké že hůlky to pan prezident vlastně používá.

Na Facebooku a Twitteru se objevily i další koláže, jedna z nich Miloše Zemana zachycuje jako letce na lyžích, druhá jako „Orla Miloše“.

Dovolená do pátku, poté sjezd Zemanovců

Z Nového Veselí, kde má chalupu, odjede prezident nejpozději v pátek. V sobotu v Praze totiž plánuje zamířit na sjezd Strany práv občanů, kterou před několika lety zakládal.

„Na Vysočinu se pan prezident vrátí počátkem července, kdy zde absolvuje krátkou letní dovolenou, tentokrát spojenou s plavbou na člunu na novoveselském rybníku,“ dodal Ovčáček. Projížďky v nafukovacím člunu a v neformálním oblečení se staly nedílnou součástí pobytů Zemana na Vysočině. Rád také pobývá v místních lesích, se známými například loni poseděl u pramene řeky Oslavy.

Při loňské návštěvě Bystřice nad Pernštejnem na Žďársku Zeman řekl, že posledních 25 let, kdy si na Vysočině pořídil chalupu, netráví dovolenou nikde jinde.

Čtěte více: Zemanovi spolupracovníci prezidentovi doporučili kandidovat

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články