2 Návštěva prezidenta

Prezident Obama jde poprvé v Americe do mešity

, NOVÉ

Témata: , , ,

Americký prezident Barack Obama poprvé ve funkci hlavy státu navštíví mešitu ve Spojených státech. V rámci prohlídky muslimské modlitebny v Baltimore se sejde se členy místní muslimské komunity.

Návštěvou mešity chce Obama podle Bílého domu demonstrovat princip svobody vyznání, a to v situaci, kdy v zemi po loňském případu střelby v kalifornském San Bernardinu zesílila protimuslimská rétorika.

Manželská dvojice s vazbami na radikální islám v prosinci v San Bernardinu zabila 14 lidí. Ostře proti muslimům vystupuje například republikánský uchazeč o prezidentskou funkci Donald Trump.

Obama se chystá v mešitě přednést projev, ve kterém chce zdůraznit, že je důležité trvat na základních amerických hodnotách, jako jsou odmítání předsudků či ochrana tradice svobody vyznání.

Ačkoli nynější americký prezident během svých zahraničních cest do několika mešit zavítal, ve Spojených státech tak během svého funkčního období ještě neučinil.

Čtěte také: Obama si vydupal na Facebooku zakáz prodeje zbraní mezi lidmi

EU a USA dosáhly dohody o výměně dat, chrání prý občany i firmy

Kdo je Ted Cruz, muž, který v Iowě porazil Donalda Trumpa?

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.