Romští brigádníci jeli z chmelu. ‚Uprchlíci!‘ zpanikařili na pumpě

Obsluha se zamkla a volala policii

Romští brigádníci jeli z chmelu. ‚Uprchlíci!‘ zpanikařili na pumpěVIDEO UVNITŘ 1
Domov

mc Echo24

Českou republikou stále svírá strach z uprchlíků. Po kominíkovi, kterého si dívka spletla s uprchlíkem, o tom vypovídá nejnovější incident. Zaměstnanci benzinové pumpy v Mohelnici pokládali autobus slovenských Romů za uprchlíky a zavolali na ně policii, informuje Blesk. Třebaže se věc nakonec vysvětlila, dotyčná benzinová pumpa na své facebookové stránce umístila příspěvek, v němž píše o „přemísťování migrantů bez vědomí široké veřejnosti“. Záznam z bezpečnostní kamery si přehrálo již více než 360 tisíc lidí.

K incidentu došlo podle záznamu z bezpečnostní kamery 27. května okolo 2. hodiny ranní. Na benzinové pumpě Gold nedaleko Mohelnice zastavil autobus, ze kterého vystoupili slovenští Romové. Mezi několika z nich následně došlo k hádce a drobné potyčce. Tu ale záhy uklidnil řidič autobusu.

Zaměstnanci benzinové pumpy ale nelenili a v domnění, že se jedná o ilegální migranty, zavolali na policii. Přivolaní policisté však zjistili, že situaci je již uklidněná, navíc nedošlo k žádnému protiprávnímu jednání, ani ke škodě na zdraví či majetku.

„Osoby, které se na videu nacházejí, jsou brigádníci ze Slovenska, kteří se vraceli z chmelové brigády v České republice zpátky na Slovensko. Na zmíněné benzínové pumpě zastavili, vystoupili a mezi některými jedinci došlo k hádce a následné potyčce,“ uvedla mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová pro Blesk.cz.

I navzdory upřesnění informací z oficiálních policejních zdrojů, zaměstnanci benzinové pumpy Gold napsali na svůj Facebook značně protiuprchliky motivovaný příspěvek. „Další přemísťování migrantů bez vědomí široké veřejnosti. Soudíme dle přesunu v 1 hod ráno bez asistence policie. Samozřejmě média a tisk mlčí. Sdílejte, ať všichni vidí, co se u nás ve skutečnosti děje a jak se u nás migranti chovají. Naštěstí byla naše obsluha pohotová a včas se na prodejně stihla zamknout,“ stojí v něm.

Podle Rendlové se jedná o další z řady případů, kdy občané mylně pokládají druhé za uprchlíky. „Lidé zejména na sociálních sítích popisují události, kterých byli svědkem, avšak všechny cizince či cizokrajně vypadající osoby mylně považují za běžence, kteří se svévolně pohybují po našem území bez vědomí policie,“ dodala mluvčí pro Blesk.cz a ujistila veřejnost, že policie má pohyb nelegálních migrantů pod kontrolou a že k žádnému masivnímu pohybu běženců přes naše území nedochází.

Čtěte také: ‚Chodí tu snědý uprchlík s puškou.‘ Policie našla kominíka

Česká xenofobie? Média a politici jsou v pasti politické korektnosti