1 Hlášení na policii

‚Chodí tu snědý uprchlík s puškou.‘ Policie našla kominíka

NOVÉ

Témata: ,

Protiuprchlické nálady v České republice přiživují i některá hlášení z oficiálních míst. Například policisté z Plzeňského kraje vydali dnes tiskovou zprávu, podle které zjistili, že se obava jedné dívky ukázala jako zbytečná. Místního kominíka si údajně spletla s uprchlíkem.

„Dnes ráno v osm hodin přijali na tísňové lince 158 policisté oznámení od jedné studentky o tom, že při cestě do školy viděla v Domažlicích muže snědé pleti, oblečeného do černé kombinézy a bílé čepice, který měl mít přes rameno dlouhou střelnou zbraň,“ uvedla policie na svém webu. Dívka se údajně obávala, zda se nejedná o ozbrojeného uprchlíka. Na místo se proto vydali domažličtí policisté.

„Z výpovědí osob vyšlo najevo, že se jednalo o kominíka, který byl v jednom z bytových domů vyčistit komín. Ten uvedl, že oblečen byl skutečně do černé kombinézy a bílé čepice. Jen ze zbraně na rameni se vyklubal kartáč na čištění komínů. Ve věci nejde o protiprávní jednání,“ uvedla v tiskové zprávě policistka Dagmar Brožová.

Policejní zprávu o kominíkovi najdete ZDE: http://www.policie.cz/clanek/policiste-proverovali-oznameni.aspx

Obdobný „případ“ řešila policie i minulý týden na mladoboleslavsku. Policisté po hlášení pozorných občanů zjistili, že se na místě nepohybují nelegální migranti, ale fotbalisté FK Mladá Boleslav tmavé pleti.

Čtěte také: Česká xenofobie? Média a politici jsou v pasti politické korektnosti

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.