1 Reakce veřejnosti na sexuální útoky

Němci po sítích organizují domobranu. Policie se děsí

, NOVÉ

Témata: , ,

Němci na sociálních sítích organizují domobranu. Dochází k tomu v reakci na stovky sexuálně motivovaných útoků v Kolíně nad Rýnem, Stuttgartu a dalších německých městech během silvestrovské noci. Němci tak dávají najevo, že se o svoji bezpečnost raději postarají sami, než aby to nechali na vládě. Policie se toho ale podle stanice Deutsche Welle děsí a varuje, že tím porušují zákon.

Sousedské hlídky v Düsseldorfu nedaleko Kolína nad Rýnem mají již tisíce členů. Alespoň to vyplývá z počtu členů jednotlivých skupin na Facebooku, které sousedské hlídky organizují.

Například skupina nazvaná ,,Jeden za všechny, všichni za jednoho. Düsseldorf se o sebe postará sám“ uvádí, že spolupracuje s policií. Skupina se definuje jako ,,uskupení nezávislé na politice či náboženství, které netoleruje jakýkoliv projev rasismu a radikalismu“. ,,Naším cílem je ukázat, že lidé mohou krizi vyřešit společně a mírovou cestou,“ píše se v popisu skupiny.

Policie však jakoukoliv spolupráci odmítá. ,,Monopol moci jasně nese stát,“ řekl k tomu policejní mluvčí düsseldorfské policie a zdůraznil, že kdokoliv, kdo se podílí na domobraně, porušuje zákon. ,,A to nebude tolerováno,“ dodal.

Podobné skupiny vznikají také ve Stuttgartu nebo v Kolíně nad Rýnem. Ty se ale profilují tím, že rozhodně nebudou podporovat sousedské hlídky. Podle svých slov pouze chtějí nabádat občany k tomu, aby byli opatrnější.

Čtěte také: ‚Nejdřív vystřílíme zrádné politiky.‘ Stovky Čechů cvičí v domobraně

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.