1 Uprchlická krize

Kanadský výběr Syřanů: Dospělé muže ne, jen rodiny, gaye a bisexuály

, NOVÉ

Témata: ,

Kanada chce kromě dosud ohlášených 25.000 syrských běženců přijmout v nadcházejícím roce dalších 25.000 Syřanů. Dnes to podle BBC oznámil kanadský ministr pro přistěhovalectví a občanství John McCallum. Nová levicová kanadská vláda původně zamýšlela přijmout ještě letos 25.000 Syřanů, později ale kvůli problémům s přesídlením uprchlíků stanovila termín do konce února 2016.

Ještě letos má do země přijet 10.000 Syřanů, prozatím jich do Kanady přicestovalo přes 1400, dalších přes 2200 lidí již povolení dostalo a nyní čeká na odlet.

McCallum nový závazek své země oznámil během návštěvy jordánské metropole, kde se setkal se syrskými rodinami, které se připravují na let do Kanady. „Každý v Kanadě čeká na setkání s vámi,“ řekl ministr jedné z rodin.

Kanadská vláda na přesídlení uprchlíků spolupracuje se soukromými sponzory, kteří část nákladů převezmou. V rámci státem financovaného programu mají přednost rodiny a ženy, samostatní dospělí muži se do výběru mohou dostat pouze v případě, že jsou homosexuálové, bisexuálové či transgenderové osoby, nebo pokud přijdou v doprovodu svých rodičů jako součást přijímané rodiny.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.