Kanadský výběr Syřanů: Dospělé muže ne, jen rodiny, gaye a bisexuály

Uprchlická krize

Kanadský výběr Syřanů: Dospělé muže ne, jen rodiny, gaye a bisexuályNOVÉ 1
Svět

Echo24

Kanada chce kromě dosud ohlášených 25.000 syrských běženců přijmout v nadcházejícím roce dalších 25.000 Syřanů. Dnes to podle BBC oznámil kanadský ministr pro přistěhovalectví a občanství John McCallum. Nová levicová kanadská vláda původně zamýšlela přijmout ještě letos 25.000 Syřanů, později ale kvůli problémům s přesídlením uprchlíků stanovila termín do konce února 2016.

Ještě letos má do země přijet 10.000 Syřanů, prozatím jich do Kanady přicestovalo přes 1400, dalších přes 2200 lidí již povolení dostalo a nyní čeká na odlet.

McCallum nový závazek své země oznámil během návštěvy jordánské metropole, kde se setkal se syrskými rodinami, které se připravují na let do Kanady. „Každý v Kanadě čeká na setkání s vámi,“ řekl ministr jedné z rodin.

Kanadská vláda na přesídlení uprchlíků spolupracuje se soukromými sponzory, kteří část nákladů převezmou. V rámci státem financovaného programu mají přednost rodiny a ženy, samostatní dospělí muži se do výběru mohou dostat pouze v případě, že jsou homosexuálové, bisexuálové či transgenderové osoby, nebo pokud přijdou v doprovodu svých rodičů jako součást přijímané rodiny.