1 New York Fashion Week

Prestižní módní přehlídka dá šanci modelce s Downem

, NOVÉ

Témata: , ,

Zúčastnit se prestižní módní události New York Fashion Week je snem asi každého modela a modelky, pouze ti nejlepší z nich se však na molu v centru americké metropole skutečně objeví. V příštím měsíci se této pocty dostane i osmnáctileté Australance Madeline Stuartové, která se však od ostatních pracujících v módní branži poněkud vymyká. Trpí totiž Downovým syndromem. Její příběh přinesl deník The Independent.

Stuartová na přehlídce představí modely značky FTL Moda, která již dříve obsadila do své kampaně handicapované modely a modelky, některé z nich s amputovanými končetinami. Vedení značky informaci, že je na Fashion Weeku bude prezentovat dívka trpící Downovým syndromem, potvrdilo s „maximální radostí a hrdostí“.

 

 

Guess who is modelling in NY for NY fashion week xx

Fotka zveřejněná uživatelem Madeline Stuart (@madelinesmodelling_),

Osmnáctiletá rodačka z australského Brisbane je teprve druhou takto handicapovanou ženou, která na přehlídce v rámci newyorského Fashion Weeku vystoupí. Před ní se to poštěstilo pouze herečce Jamie Brewerové, jež se na newyorském molu objevila letos v lednu.

Stuartovou letos proslavila na internetu její matka Rosanne, která si dala za cíl získat pro svou dceru kontrakt s některou z významných modelingových firem. Za pouhých několik měsíců získala dívka značné množství fanoušků, její facebookový profil sleduje 430 000 uživatelů a na Instagram má přes 60 000 followerů.

Zasloužený úspěch

Podle slov Rosanne Stuartové si však její dcera užívá úspěch zaslouženě, neboť na něm tvrdě dře. „Toužila po tom a tvrdě na tom pracovala,“ uvedla Rosanne. „Udělala jsem vše, co jsem mohla, abych ji na molo dostala. Nyní je to pouze na ní a na jejím šarmu,“ dodala.

Čtěte také: Ideál ženské krásy? Grafičky z 18 zemí upravily stejnou fotku

Účast na prestižní přehlídce však není jediným úspěchem, kterého Stuartová v poslední době v módním průmyslu dosáhla. Spolupráci jí nabídla také sportovní značka Manifesta a obchod everMaya z dívky učinil hlavní tvář své nové kolekce.

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.