20 Jiná země, jiné proporce

Ideál ženské krásy? Grafičky z 18 zemí upravily stejnou fotku

, FOTOGALERIE UVNITŘ

Témata: , , , , , ,

Ideál ženské krásy se nemění jen v průběhu historie, naprosto odlišné představy o ideální ženě mají lidé napříč celým světem. Dokazuje to i studie serveru Superdrug‘s Online Doctor, který požádal 18 grafiček z různých států světa, aby upravily fotografii ženy podle toho, jaké představy o ženské kráse převažují v jejich zemi.

To, že se ideál ženské krásy mění během století je známá věc. V padesátých letech muži i ženy obdivovali Marilyn Monroe a její ideální míry 90 – 60 – 90. V polovině šedesátých let přišla na scénu britská modelka známá pod přezdívkou Twiggy, která se proslavila zvláště svoji hubenou postavou, ale také svým chlapeckým krátkým sestřihem.

Představy o ideální ženě jsou ale velmi odlišné nejen napříč časem, ale napříč světem. Důkaz o tom přináší projekt serveru Superdrug‘s Online Doctor. Ten rozeslal fotografii ženy osmnácti grafickým designerkám z osmnácti různých zemí a požádal je, aby za použití programu Photoshop upravily fotografii ženy podle toho, jaký je ideál ženské krásy v jejich zemi.

Cílem studie bylo lépe pochopit potenciální „nerealistické“ standardy krásy a zaznamenat, jak se liší ve světě. Proto také byly do projektu zařazeny grafičky a nikoli grafici. Autoři totiž chtěli poznat ženský pohled na to, co daná kultura považuje za atraktivní, a porozumět tak tlaku, kterému musí ženy čelit. Více o studii na webu onlinedoctor.superdrug.com.

Čtěte také: Proč jsou krasavci na koni? Jsou chytřejší, šťastnější a víc vydělávají

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.