20 Jiná země, jiné proporce

Ideál ženské krásy? Grafičky z 18 zemí upravily stejnou fotku

, FOTOGALERIE UVNITŘ

Témata: , , , , , ,

Ideál ženské krásy se nemění jen v průběhu historie, naprosto odlišné představy o ideální ženě mají lidé napříč celým světem. Dokazuje to i studie serveru Superdrug‘s Online Doctor, který požádal 18 grafiček z různých států světa, aby upravily fotografii ženy podle toho, jaké představy o ženské kráse převažují v jejich zemi.

To, že se ideál ženské krásy mění během století je známá věc. V padesátých letech muži i ženy obdivovali Marilyn Monroe a její ideální míry 90 – 60 – 90. V polovině šedesátých let přišla na scénu britská modelka známá pod přezdívkou Twiggy, která se proslavila zvláště svoji hubenou postavou, ale také svým chlapeckým krátkým sestřihem.

Představy o ideální ženě jsou ale velmi odlišné nejen napříč časem, ale napříč světem. Důkaz o tom přináší projekt serveru Superdrug‘s Online Doctor. Ten rozeslal fotografii ženy osmnácti grafickým designerkám z osmnácti různých zemí a požádal je, aby za použití programu Photoshop upravily fotografii ženy podle toho, jaký je ideál ženské krásy v jejich zemi.

Cílem studie bylo lépe pochopit potenciální „nerealistické“ standardy krásy a zaznamenat, jak se liší ve světě. Proto také byly do projektu zařazeny grafičky a nikoli grafici. Autoři totiž chtěli poznat ženský pohled na to, co daná kultura považuje za atraktivní, a porozumět tak tlaku, kterému musí ženy čelit. Více o studii na webu onlinedoctor.superdrug.com.

Čtěte také: Proč jsou krasavci na koni? Jsou chytřejší, šťastnější a víc vydělávají

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.