Policie dopadla zloděje pokladničky z krypty parašutistů

Zloděj dopaden

Policie dopadla zloděje pokladničky z krypty parašutistůNOVÉ
Záznam z bezpečnostních kamer, na kterém si mladík odnáší pokladničku do krypty Foto:

FOTO: Printscreen z Youtube (News Room)

Domov

Pražští policisté dopadli mladíka, který v polovině července ukradl téměř 20.000 korun z pokladničky v Národním památníku hrdinů heydrichiády v chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici. Za krádež mu hrozí až tři roky vězení, sdělil dnes policejní mluvčí Tomáš Hulan. Muž se ke krádeži doznal.

„Jedná se o mladíka, který byl v minulosti již několikrát stíhán pro majetkovou trestnou činnost, pro kterou je dokonce v současné době ještě stále v podmínce,“ uvedl Hulan.

Mladík využil chvíle, kdy pracovnice muzea odešla do zázemí. Vzal pokladničku, kterou odnesl do krypty, kde se v roce 1942 po atentátu na Reinharda Heydricha schovávali českoslovenští parašutisté a kde zahynuli. Poté muž vypáčil zámek, vzal z pokladny veškeré peníze a odešel.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

„Veliké poděkování patří spoluobčanům a médiím, neboť dotyčného se podařilo ztotožnit právě na základě zveřejnění pátrací relace a následných poznatků od občanů,“ dodal Hulan.

Peníze z pokladničky jsou dobrovolné dary od návštěvníků. Muzeum je využívá pro zajištění svého chodu, na obnovu expozic či k pořizování nových publikací pro návštěvníky.

Více čtěte zde: Poznáte ho? Tento mladík vykradl pokladničku v kryptě parašutistů

Zloděj-rekordman. Za rok ukradl v Praze až 1600 kol