Rozvědka Babiše nenahrávala, brání se její šéf nařčení

Rozvědka Babiše nenahrávala, brání se její šéf nařčeníNOVÉ
Logo ÚZSI Foto:

FOTO: ÚZSI

Domov

Vyjádření šéfa rozvědky

Echo24

Ředitel Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Jiří Šašek dnes důrazně odmítl spekulace, které dávají do souvislosti jeho rozvědku a nahrávky ministra financí Andreje Babiše (ANO) zveřejněné v tomto týdnu na webu. O spojitosti mezi rozvědkou a záznamy hovořil Babiš. Šašek v prohlášení zaslaném ČTK uvedl, že ÚZSI pod jeho vedením nic takového nedělal a dělat nebude, protože ani nesmí.

Babiš na nahrávkách mluví s redaktorem o připravovaných článcích o politických rivalech ve svých bývalých médiích. Záznamy dnes označil za zmanipulované a za provokaci ze strany zmíněného novináře. Hovořil i o tom, že ho odposlouchává a sleduje agentura, která má blízko k rozvědce spadající pod ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD).

Šašek se proti tomu ohradil. „Velmi důrazně odmítám veškeré záměrně šířené spekulace, které v posledních dnech a hodinách dávají ÚZSI do souvislosti s nahrávkami rozhovorů prvního místopředsedy vlády pro ekonomiku a ministra financí Andreje Babiše,“ uvedl v prohlášení zaslaném ČTK.

Připomněl, že ÚZSI je zpravodajskou službou rozvědného charakteru, takže její působnost je v zahraničí. „To, co je nám nesmyslně podsouváno, nikdy ÚZSI pod mým vedením nedělal a nikdy ani dělat nebude. A ani nesmí. Zákon o zpravodajských službách naši působnost vymezuje jednoznačně. A v naší službě zákony ČR ctíme a dodržujeme,“ uvedl.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Agentku FBI českého původu přivedl sňatek s islamistou do vězení

Související články