1

Aktivistka Krejčová s žalobou na rozpuštěnou demonstraci neuspěla

,

Témata: , , , ,

Aktivistka Kateřina Krejčová neuspěla s námitkami proti loňskému rozpuštění shromáždění na podporu multikulturalismu. Středeční verdikt je pravomocný. Senát pražského městského soudu dospěl k závěru, že policie shromáždění nerozpustila, pouze zasáhla individuálně proti účastníkům, kteří neuposlechli policejních výzev a bránili průchodu lidem protestujícím proti migraci.

Incident se stal loni 1. července na pražském Václavském náměstí, kde na akci svolané Národní demokracií demonstrovalo několik stovek lidí proti imigraci a uprchlickým kvótám. Někteří z účastníků tehdy nesli makety šibenic s nápisem Za vlastizradu, které se podle nich dopustili čeští politici. Ve spodní části náměstí se ve stejné době sešla zhruba stovka levicových aktivistů, protože chtěla vyjádřit nesouhlas s první akcí. Obě shromáždění byla řádně nahlášená.

Několik aktivistů se posadilo na zem a bránilo tak odpůrcům migrantů v průchodu. Poté, co neuposlechli policejní výzvu k vyklizení prostoru, proti nim policisté zakročili a předvedli je na služebnu. Krejčová byla v dubnu pravomocně zproštěna obžaloby z toho, že napadla policistu, který při zákroku zpacifikoval jejího přítele. Vedení pražské policie zasahujícího policistu po vynesení verdiktu podpořilo. Krejčové, která je doktorandkou na FAMU, zase vyjádřily podporu desítky pedagogů a studentů.

Čtěte také: Soud studentku zprostil viny: O útok nešlo, policista si toho ani nevšiml

Mohl policista simulovat? Diagnóza závisí na pacientovi, říká lékař

 

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.