1

Aktivistka Krejčová s žalobou na rozpuštěnou demonstraci neuspěla

,

Témata: , , , ,

Aktivistka Kateřina Krejčová neuspěla s námitkami proti loňskému rozpuštění shromáždění na podporu multikulturalismu. Středeční verdikt je pravomocný. Senát pražského městského soudu dospěl k závěru, že policie shromáždění nerozpustila, pouze zasáhla individuálně proti účastníkům, kteří neuposlechli policejních výzev a bránili průchodu lidem protestujícím proti migraci.

Incident se stal loni 1. července na pražském Václavském náměstí, kde na akci svolané Národní demokracií demonstrovalo několik stovek lidí proti imigraci a uprchlickým kvótám. Někteří z účastníků tehdy nesli makety šibenic s nápisem Za vlastizradu, které se podle nich dopustili čeští politici. Ve spodní části náměstí se ve stejné době sešla zhruba stovka levicových aktivistů, protože chtěla vyjádřit nesouhlas s první akcí. Obě shromáždění byla řádně nahlášená.

Několik aktivistů se posadilo na zem a bránilo tak odpůrcům migrantů v průchodu. Poté, co neuposlechli policejní výzvu k vyklizení prostoru, proti nim policisté zakročili a předvedli je na služebnu. Krejčová byla v dubnu pravomocně zproštěna obžaloby z toho, že napadla policistu, který při zákroku zpacifikoval jejího přítele. Vedení pražské policie zasahujícího policistu po vynesení verdiktu podpořilo. Krejčové, která je doktorandkou na FAMU, zase vyjádřily podporu desítky pedagogů a studentů.

Čtěte také: Soud studentku zprostil viny: O útok nešlo, policista si toho ani nevšiml

Mohl policista simulovat? Diagnóza závisí na pacientovi, říká lékař

 

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.