1 Podpora prezidenta

Zeman přes tři patra. Kontroverzní podnikatel podporuje prezidenta

, NOVÉ

Kontroverzní podnikatel Radim Masný nechal na svém domě v centru Opavy vyvěsit obří portrét Miloše Zemana. Chce tím prezidenta podpořit, řekl Masný. Snímek, který byl použit i na známkách České pošty, visí od čtvrtka přes tři patra bytového domu.

Plachta má kolem 70 metrů čtverečních. „Miloše Zemana osobně znám, volil jsem ho, vážím si jej a souhlasím s jeho názory,“ řekl Masný. Dodal, že tímto krokem chtěl vyjádřit prezidentovi podporu v době, kdy čelí kritice svých odpůrců.

Na pověšení obřího portrétu zatím větší ohlasy nezaznamenal. „Jsem mimo Opavu. Jediný ohlas mám od dcery. Ta mou náklonnost k prezidentovi nesdílí. její ohlas byl kritický,“ přiznal podnikatel. Plachtu chce na domě nechat viset tak dlouho, dokud budou útoky proti Zemanovi pokračovat.

Masný se před rokem 1989 živil jako námořník a hostinský. Po Sametové revoluci se stal společníkem nebo členem statutárních orgánů v řadě firem, mimo jiné v Chemapol Group, Bohemex Trade a novinách Naše Opavsko. Jeho působení v podniku Jednota skončilo trestním stíháním, soud mu ale spoluúčast na podivných machinacích s televizory neprokázal. Byl vyšetřován také v souvislosti s kauzou Chemapol. V 90. letech vlastnil extraligový HC Slezan Opava, v roce 1999 převedl klub do Havířova a o rok později prodal.

V roce 2006 Masný neúspěšně kandidoval do Senátu. Je jedním z lidí, kteří mohou mít vliv na to, zda hradní kancléř Vratislav Mynář získá prověrku na nejvyšší bezpečnostní stupeň. Podle médií mohou NBÚ vadit některé Mynářovy podnikatelské kontakty, mimo jiné z dob jeho působení ve firmě Petrcíle, v níž figuroval právě po boku podnikatele Masného. 

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.