Útoky a sarkasmus? Zeman k mým tweetům nemá námitky, tvrdí Ovčáček

MLUVČÍ NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

Útoky a sarkasmus? Zeman k mým tweetům nemá námitky, tvrdí OvčáčekNOVÉ
Jiří Ovčáček. Foto: Foto: Jan Zatorsky
1
Domov

vb Echo24

Zatímco kritici Jiřímu Ovčáčkovi mnohdy vyčítají jeho twitterové příspěvky, ve kterých se pravidelně otírá o média, premiéra Sobotku a kdekoho dalšího, prezidentu Zemanovi prý nevadí. Zeman si podle Ovčáčka přečetl veškeré jeho tweety a k žádnému z nich nemá námitku.

Twitterový účet Jiřího Ovčáčka se stal velkým tématem posledních dní. Prezidentův mluvčí, který proslul svými kousavými příspěvky, totiž v nedávné době poněkud zvolnil. Že by tak učinil na pokyn svého nadřízeného – hradního kancléře Vratislava Mynáře – však Ovčáček odmítá.

„Pan kancléř se jenom zajímal o moji práci. Ale v každém případě tady platí jedno zlaté pravidlo. Mým nadřízeným a mým šéfem je prezident republiky a pan prezident si velice pečlivě znovu pročetl veškeré mé tweety a sdělil mi jednu jedinou věc – a to, že nemá k žádnému z nich námitku,“ řekl Ovčáček TV Nova.

Mluvčí jinými slovy řekl, že Zeman souhlasí s jeho tweety, ve kterých se v minulosti opřel prakticky do všech, kdo se dostali do sporu s prezidentem Zemanem. Mezi nejoblíbenější terče jeho tweetů patřila například vládní ČSSD a její předseda Bohuslav Sobotka, Česká televize a novináři obecně, a nebo opoziční TOP 09 a zejména pak její šéf Miroslav Kalousek.

Prezident Zeman tedy podle Ovčáčka souhlasí se všemi níže uvedenými příspěvky:

Hradní kancléř Mynář prý v nedávné době s Ovčáčkem hovořil, aby si „ujasnili pravidla“ ohledně jeho twitterového účtu. „Já jsem s panem Ovčáčkem mluvil, ale v žádném případě to nebylo tak, že bych mu říkal, že jeho způsob vystupování na Twitteru je nevhodný. Jenom jsme si řekli určitá pravidla. Netroufl bych si to definovat tak, že na základě mého pohovoru se pan Ovčáček umírnil. Takhle bych to určitě nedefinoval,“ uvedl k tomu Mynář pro server Aktuálně.cz.

Ostatně i samotný Ovčáček v posledních dnech ukázal, že svá twitterová vyjádření mírnit nehodlá. „Dle intenzity útoků médií a Pražské kavárny na pana prezidenta reaguji někdy mírně, někdy ostřeji, někdy velmi ostře. Bude tomu tak dál,“ napsal například v úterý.

„Voják v první linii je a bude vždy připraven odrazit útoky nepřátel. Pražská kavárna tedy opravdu nemá vyhráno,“ dodal ve čtvrtek.

Čtěte také: Mluví Ovčáček na Twitteru místo prezidenta? Jasno nemají ani na Hradě

Mynář a Ovčáček prý zostuzují prezidenta. Proto by měli mít nižší plat