‚Svobodná země mi nedala vízum.‘ Českou komunistku nepustili do USA

Přímluva nevyšla

‚Svobodná země mi nedala vízum.‘ Českou komunistku nepustili do USANOVÉ
Gabriela Hubáčková v roce 2013 Foto: FOTO: kscm-usteckykraj.cz
1
Domov
Echo24
Sdílet:

Úřady Spojených států amerických nepustily do země poslankyni KSČM Gabrielu Hubáčkovou. Komunistka si na svém Facebooku stěžovala, že ji tato „úžasná, svobodná a demokratická“ země neumožnila přestup přes USA do cílové destinace v Kolumbii. Její příspěvek s posměchem mnozí sdíleli s tím, že si Hubáčková alespoň na vlastní kůži vyzkoušela pocity milionů občanů za minulého režimu socialistického Československa.

Gabriela Hubáčková měla podle komunistických Haló novin v Bogotě vystoupit na Mezinárodním kongresu žen coby zástupkyně Levicových klubů žen. Programem měla být genderová politika, mezinárodní spolupráce v rámci ženských hnutí nebo diskriminace žen.

„Ač jde o vysoce politická témata, ve skutečnosti jsou vlastně nepolitická. Nemám jiný pas než diplomatický. Nenapadly mě žádné komplikace. Měla jsem letět do Atlanty a odtud hned do Bogoty. Požádala jsem přes internetovou stránku americké ambasády v Praze ESTA o tranzit,“ řekla Hubáčková komunistickému listu s tím, že její žádost USA zamítly z důvodu „nemožnosti identifikace cestovního dokladu“. O pomoc žádala předsedu sněmovny Jana Hamáčka (ČSSD), který ale prý se svou žádostí přes americkou ambasádu pohořel.

Na sociálních sítích pak koloval její rozhořčený status, který byl díky značně paradoxnímu vyznění nejrůzněji parodován. „Dnes ke mě dorazila neskutečná informace. Ta úžasná svobodná a demokratická země mi neudělila vízum. Velmi prosté a jednoduché odůvodnění. Jsem členkou KSČM a tedy pro USA nepřijatelný občan. A to jsem žádala pouze o povolení pro transit….,“ stěžovala si komunistická poslankyně na Facebooku.

Problémem by mohla být právě komunistická příslušnost Hubáčkové. Paradoxně si tak z části vyzkoušela, jak se muselo žít většině obyvatel totalitního Československa, kterým přímo tehdejší komunistický režim vycestovat zakazoval. Mnozí diskutující na sociálních sítích si tak neodpustili paralelu s tímto temným obdobím, které by KSČM svou přetrvávající ideologií chtěla patrně vrátit.

Čtěte také: Policie může stíhat poslankyni KSČM, způsobila dopravní nehodu

‚S komunisty bych nešel. Znárodnili by mi Agrofert‘

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články