1 Auto patřilo šéfce Ukrajinské pravdy

V Kyjevě zahynul při výbuchu auta ruský novinář Šeremet

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: , , ,

Při výbuchu automobilu zahynul ve středu ráno v Kyjevě ruský novinář Pavlo Šeremet. Informoval o tom na svém webu list Ukrajinska pravda, pro kterou žurnalista pracoval.

Podle deníku vozidlo, jímž Šeremet jel z domova, explodovalo v 7:45 místního času (6:45 SELČ) po ujetí několika desítek metrů. Auto patřilo vedoucí pracovnici Ukrajinské pravdy Oleně Prytulové, která v něm však nebyla.

Šeremet byl na místě mrtvý, uvedla Russia Today. Automobil, který řídil, kompletně ohořel.

Šeremet byl známým ruským novinářem a politických analytikem, který se specializoval na rusko-ukrajinské vztahy a postsovětský prostor. V posledních pěti letech novinář žil na Ukrajině, kde pracoval pro Ukrajinskou pravdu.

Čtěte také: V Kyjevě zřejmě bude bulvár Václava Havla. Hlasují o tom obyvatelé

List Ukrajinská pravda byl založen v roce 2000 zmiňovanou Olenou Prytulovou a Georgijem Gongadzem, který byl ještě téhož roku unesen a zavražděn.

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.