Poslední příležitost zastavit Trumpa. Cruz s Kasichem spojili síly

Prezidentské volby v USA

Poslední příležitost zastavit Trumpa. Cruz s Kasichem spojili sílyNOVÉ 2
Svět
Echo24
Sdílet:

Dva rivalové v souboji o republikánskou nominaci na volbu prezidenta USA Ted Cruz a John Kasich uzavřeli dohodu, že se v nadcházejících primárkách zaměří každý na jiný stát. Chtějí tak dosáhnout toho, aby favorit republikánské nominace Donald Trump nedosáhl na počet delegátů potřebných k automatické republikánské nominaci do boje o Bílý dům. Informovala o tom agentura Reuters.

Zástupci Cruzovy kampaně oznámili, že se budou soustředit na Indianu a nechají Kasichovi Oregon (17. května) a Nové Mexiko (7. června), kde má guvernér Ohia šanci uspět. Kasich naopak souhlasil, že „dá ruce pryč“ od Indiany (3. května).

Pokud Trump do červencového nominačního sjezdu strany nezíská přes 50 procent delegátů, může se v dalších kolech hlasovat bez ohledu na výsledky primárek.

Čtěte také: Naděje pro USA? Zahájit impeachment hned po Trumpově zvolení

Někteří stratégové z řad republikánů, kteří stojí proti Trumpovi, dohodu přivítali. Otázkou ale podle nich je, zda ujednání nepřichází příliš pozdě.

„Dva kandidáti, kteří ztrácejí body, se spojili ve snaze zastavit @realdonaldtrump. Američané jsou tak unavení z politiků!“, odsoudil dohodu na twitteru Dan Scavino z Trumpovy kampaně.

Čtěte také: Clintonová to má skoro jisté, republikány čeká bojovná konference

Skupina #NeverTrump vystupující proti miliardářově nominaci krok naopak uvítala. „Jsme rádi, že Kasich a Cruz strategicky využijí své zdroje, aby zastavili Trumpa,“ uvedl šéf skupiny Rory Cooper.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články