2 přísné bezpečnostní kontroly

Na veletrhu v Brně někdo ukradl tlumič k samopalu

, , NOVÉ

Témata: , ,

Policie na zbrojařském veletrhu IDET v Brně vyšetřuje krádež tlumiče k samopalu. Potvrdila to policejní mluvčí Andrea Cejnková. „Máme oznámenou krádež tlumiče ze samopalu. Měl zmizet z jednoho stánku vystavujících firem, oznámili to v pátek po poledni. Dokumentujeme to na místě a vyšetřujeme,“ oznámila policejní mluvčí.

Vojenský analytik Lukáš Visingr serveru Echo24 potvrdil, že na brněnském výstavišti probíhala důkladná kontrola odcházejících návštěvníků. „Dělali nezvykle pečlivou prohlídku, nutili lidi i obracet kapsy u kalhot, lidi museli otevřít i třeba pouzdra na brýle,“ popsal situaci u vstupu do areálu. 

Upřesnil, že mezi exponáty se nacházela i útočná puška BREN. Z té podle policejního oznámení někdo nepozorovaně odmontoval tlumič a pronesl mimo areál. „Tlumič je ilegální věc a teď zřejmě někde běhá po republice,“ konstatoval Visingr.

Nezvykle intenzivní prohlídky podle vojenského analytika na veletrhu probíhaly již ve středu, kdy Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET započal, přičemž odcizení tlumiče policie oznámila až dnes, kdy veletrh končí. V Brně vystavovalo 518 firem z 31 zemí. 

Čtěte také: Exportujme zbraně, vyzval Zeman. Na tom, kde skončí, mu nezáleží

, ,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.