Divoký závěr ligy. Sigmě nestačilo 6 gólů, Příbram ukopala remízu

Fotbalová Synot liga

Divoký závěr ligy. Sigmě nestačilo 6 gólů, Příbram ukopala remízuAKTUALIZOVÁNO 1

Poslední kolo fotbalové Synot ligy nabídlo fanouškům na severní Moravě velké zklamání, naopak ve středních Čechách mohou po roce opět oslavovat. Vše přitom připomíná scénář filmu o mafiánském podsvětí. Ani šest gólů Sigmy Olomouc totiž nestačilo tomuto týmu k udržení v nejvyšší fotbalové soutěži. V té se naopak jako již tradičně zachránilo družstvo Příbrami, které vlastní Jaroslav Starka. K odvrácení sestupu tentokrát stačila Příbrami bezgólová remíza na hřišti Jablonce. Fotbaloví fanoušci, kteří podobný vývoj předem očekávali, se po skončení ligového ročníku okamžitě začali na sociálních sítích předhánět v mafiánských teoriích.

Většině znalců českého fotbalového prostředí byl scénář posledního ligového kola předem jasný. Příbram Jaroslava Starky si podle nich příznivý výsledek v závěrečném utkání předem domluví s Peltovým Jabloncem. Na sociálních sítích se pak řada uživatelů chlubila penězi, které si díky sázce na jistotu odnesou ze sázkových kanceláří. Ať už nějaká dohoda byla, nebo nebyla, vše dopadlo podle očekávání „spiklenců“.

Jen jednu sezónu tedy nakonec vydržel v Synot lize tým Sigmy Olomouc, čímž potvrdil předchozí očekávání fanoušků. Přestože v posledním kole předvedli její fotbalisté vynikající výkon a svého soupeře doslova smetli výsledkem 6:0, obsadí v konečné tabulce předposlední sestupové místo. O jasném výprasku bylo přitom rozhodnuto už v prvním poločase, ve kterém dokázali domácí nasázet hned čtyři góly. Další dva přidala Olomouc v druhé půli.

Další rok v nejvyšší fotbalové soupeři naopak oslavují v Příbrami. Té v posledním kole stačil na hřišti Jablonce jakýkoli remízový výsledek. K tomu si středočeši zkušeně dokráčeli, po devadesáti minutách totiž rozhodčí zápas ukončil za stavu 0:0. Příbram mohla využít i faktu, že Jablonci v závěrečném kole už o nic nešlo, šanci na evropské poháry totiž ztratil už v minulých zápasech.

Zajímavé vyústění měl i souboj o krále ligových střelců. Zlatou kopačku pro sebe nakonec urval sparťanský kapitán David Lafata, který se v posledním utkání postaral o všech pět branek svého týmu v zápase proti Jihlavě. Celkově si tedy český reprezentant připsal v letošním ročníku dvacet přesných zásahů a až za sebou tak nechal plzeňského Michala Ďuriše se šestnácti trefami.

Mistrovské oslavy se zřejmě podepsaly na týmu Viktorie Plzeň, která odjela z pražského Edenu s výpraskem 5:0. Slávistickému družstvu ovšem ani vysoký výsledek nepomůže ke kvalifikaci do Evropské ligy. Tu si s předstihem zajistily týmy Liberce a Mladé Boleslavi, které spolu na závěr ročníku svedly nerozhodnou bitvu 2:2.