‚Sháním gay fotografa.‘ Konvička vyráží do boje proti feministkám

Proti islámu i feministkám

‚Sháním gay fotografa.‘ Konvička vyráží do boje proti feministkámNOVÉ
Martin Konvička. Foto: Repro: Aktuálně/DVTV
1
Domov
Echo24
Sdílet:

Martin Konvička je známý především jako bojovník proti islámu. Teď ale vyráží do boje proti feministkám, na jejichž nátlak byla tento týden zrušena výstava ženských aktů fotografa Karla Richtra. Lídr iniciativy Islám v České republice nechceme pro své tažení zvolil originální způsob – v Českých Budějovicích uspořádá výstavu mužských aktů.

„Ještě nemám všechno promyšlené, ale v budějovické Akademii věd máme takový malý prostor, kde bych rád v dohledné době vystavil fotografie mužských aktů,“ sdělil Konvička, který působí jako docent na Jihočeské univerzitě, na dotaz serveru ECHO24.cz. Dodal, že uspořádáním výstavy reaguje na „sprosté“ zrušení výstavy ženských aktů Karla Richtra, které „si vymohly jakési feministky z Genderové expertní komory ČR a Kongresu žen“.

V sobotu odpoledne na svém facebookovém profilu zároveň zveřejnil výzvu, kde žádá své internetové přátele a příznivce, aby mu pomohli s výběrem vhodného fotografa. „Přátelé, neznáte nějakého uměleckého fotografa, klidně i začínajícího, který by byl gay, nebo lesbička, a fotil akty, ideálně mužské,“ uvedl Konvička. Dodal, že v „nejhorším případě“ by fotografem mohl být i heterosexuál, který by ale musel být ochotný fotit mužské akty.

Čtěte také: Feministky utnuly výstavu aktů v Akademii věd

Co se týče časového plánu, Konvička si chce nechat rezervu. „V polovině listopadu plánujeme sérii akcí. Každý, kdo někdy podobné setkání občanů organizoval, ví, jak je to obtížné. Pak přijde advent a Vánoce, takže nevím, kdy se to stihne. Osobně bych si to přál co nejdřív – kdyby záleželo jen na mně, výstavu zorganizuji klidně zítra,“ řekl Konvička.

Konvičkova „pomsta feministkám“ je o to zajímavější, že výstavu mužských aktů chce zorganizovat v budějovických prostorách Akademie věd. V Praze totiž Akademie věd, v jejíchž prostorách se Richtrova výstava ženských aktů konala, ustoupila nátlaku Genderové expertní komory ČR a Kongresu žen a výstavu ve svých prostorách zrušila.

Co se týče rozsahu výstavy, Konvička zůstal ve vyjádřeních zdrženlivý. Lídr iniciativy Islám v České republice nechceme na Facebooku uvedl jen to, že půjde o „malou výstavu“. Osobně prý odhaduje počet vystavených kusů „tak do 8 panelů“.

Čtěte také: Konvičkova přiznání: sex s prostitutkami. ‚Ty exotické voní‘

Výzvu vědců podepsal omylem i Konvička, pak ji označil za pitomost

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články