1 Proti islámu i feministkám

‚Sháním gay fotografa.‘ Konvička vyráží do boje proti feministkám

, NOVÉ

Témata: , ,

Martin Konvička je známý především jako bojovník proti islámu. Teď ale vyráží do boje proti feministkám, na jejichž nátlak byla tento týden zrušena výstava ženských aktů fotografa Karla Richtra. Lídr iniciativy Islám v České republice nechceme pro své tažení zvolil originální způsob – v Českých Budějovicích uspořádá výstavu mužských aktů.

„Ještě nemám všechno promyšlené, ale v budějovické Akademii věd máme takový malý prostor, kde bych rád v dohledné době vystavil fotografie mužských aktů,“ sdělil Konvička, který působí jako docent na Jihočeské univerzitě, na dotaz serveru ECHO24.cz. Dodal, že uspořádáním výstavy reaguje na „sprosté“ zrušení výstavy ženských aktů Karla Richtra, které „si vymohly jakési feministky z Genderové expertní komory ČR a Kongresu žen“.

V sobotu odpoledne na svém facebookovém profilu zároveň zveřejnil výzvu, kde žádá své internetové přátele a příznivce, aby mu pomohli s výběrem vhodného fotografa. „Přátelé, neznáte nějakého uměleckého fotografa, klidně i začínajícího, který by byl gay, nebo lesbička, a fotil akty, ideálně mužské,“ uvedl Konvička. Dodal, že v „nejhorším případě“ by fotografem mohl být i heterosexuál, který by ale musel být ochotný fotit mužské akty.

Čtěte také: Feministky utnuly výstavu aktů v Akademii věd

Co se týče časového plánu, Konvička si chce nechat rezervu. „V polovině listopadu plánujeme sérii akcí. Každý, kdo někdy podobné setkání občanů organizoval, ví, jak je to obtížné. Pak přijde advent a Vánoce, takže nevím, kdy se to stihne. Osobně bych si to přál co nejdřív – kdyby záleželo jen na mně, výstavu zorganizuji klidně zítra,“ řekl Konvička.

Konvičkova „pomsta feministkám“ je o to zajímavější, že výstavu mužských aktů chce zorganizovat v budějovických prostorách Akademie věd. V Praze totiž Akademie věd, v jejíchž prostorách se Richtrova výstava ženských aktů konala, ustoupila nátlaku Genderové expertní komory ČR a Kongresu žen a výstavu ve svých prostorách zrušila.

Co se týče rozsahu výstavy, Konvička zůstal ve vyjádřeních zdrženlivý. Lídr iniciativy Islám v České republice nechceme na Facebooku uvedl jen to, že půjde o „malou výstavu“. Osobně prý odhaduje počet vystavených kusů „tak do 8 panelů“.

Čtěte také: Konvičkova přiznání: sex s prostitutkami. ‚Ty exotické voní‘

Výzvu vědců podepsal omylem i Konvička, pak ji označil za pitomost

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.