Zahradil: Babišův útok na Vietnamce? Populismus a rasismus

Zdůvodnění on-line kontroly živnostníků

Zahradil: Babišův útok na Vietnamce? Populismus a rasismusNOVÉ 1
Domov
Echo24
Sdílet:

Po předsedovi Česko-vietnamské společnosti Marcelu Winterovi se do Andreje Babiše za jeho slova o vietnamských neplatičích daních pustil také europoslanec ODS Jan Zahradil. Podle něj jde o nechutný populismus s rasistickým podtextem.

Ministr financí během interpelací v Poslanecké sněmovně za jako jeden z důvodů pro zavedení on-line kontroly živnostníků označil vietnamské obchodníky, kteří podle něj „jak známo neplatí daně“.

„Babišův výpad vůči vietnamské národnostní menšině je nejen nejapným pokusem obhájit experiment s elektronickou registrací tržeb. Je to hlavně nechutný populismus s nepříliš skrytým rasistickým podtextem. Kdokoliv jiný by za takový výrok čelil vlně kritiky. Jsem zejména zvědav, zda Babišova média budou mlčet i nyní,“ uvedl v sobotu Zahradil.

Čtěte také: O živnostníky nejde, ale Vietnamci neplatí daně, mlží Babiš o on-line kontrole

Winter už v pátek uvedl, že Babišova argumentace ohledně Vietnamců nemůže obstát. „Platí dvojnásobně vyšší daně než například Ukrajinci a navíc ve svých kamenných obchodech po celé České republice už dávno mají elektronické pokladny,“ uvedl Winter, který se dlouhodobě zastává vietnamské menšiny v Česku.

Čtěte také: Babiš se navezl do Vietnamců. Je to trapné, reaguje jejich zastánce

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

domov