1 Zdůvodnění on-line kontroly živnostníků

Zahradil: Babišův útok na Vietnamce? Populismus a rasismus

NOVÉ

Po předsedovi Česko-vietnamské společnosti Marcelu Winterovi se do Andreje Babiše za jeho slova o vietnamských neplatičích daních pustil také europoslanec ODS Jan Zahradil. Podle něj jde o nechutný populismus s rasistickým podtextem.

Ministr financí během interpelací v Poslanecké sněmovně za jako jeden z důvodů pro zavedení on-line kontroly živnostníků označil vietnamské obchodníky, kteří podle něj „jak známo neplatí daně“.

„Babišův výpad vůči vietnamské národnostní menšině je nejen nejapným pokusem obhájit experiment s elektronickou registrací tržeb. Je to hlavně nechutný populismus s nepříliš skrytým rasistickým podtextem. Kdokoliv jiný by za takový výrok čelil vlně kritiky. Jsem zejména zvědav, zda Babišova média budou mlčet i nyní,“ uvedl v sobotu Zahradil.

Čtěte také: O živnostníky nejde, ale Vietnamci neplatí daně, mlží Babiš o on-line kontrole

Winter už v pátek uvedl, že Babišova argumentace ohledně Vietnamců nemůže obstát. „Platí dvojnásobně vyšší daně než například Ukrajinci a navíc ve svých kamenných obchodech po celé České republice už dávno mají elektronické pokladny,“ uvedl Winter, který se dlouhodobě zastává vietnamské menšiny v Česku.

Čtěte také: Babiš se navezl do Vietnamců. Je to trapné, reaguje jejich zastánce

 

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.