1 V Moskvě to řekl písní

Filip zacitoval Kalouskovi Jasnou páku: Pal vocuď hajzle

NOVÉ

Návštěva místopředsedy sněmovny Vojtěcha Filipa (KSČM) v Moskvě přinesla pokračování seriálu politických nadávek a vulgarit. Šéf komunistů se zřejmě inspiroval, jak v Hovorech z Lán „citoval“ sprosté výrazy prezident Miloš Zeman. A když mu předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek zavolal do Ruska sněmovní distanc od jeho cesty, taky mu zacitoval. Název písně Jasná páka „Pal vocuď hajzle“.

Kalousek o svém telefonátu informoval média už ve středu. Filipovi zavolal poté, co se poslanci dohodli, že šéf komunistů v Moskvě nereprezentuje sněmovnu, ale jenom sám sebe. Pozval ho totiž místopředseda Státní dumy Sergej Železňak, který je na indexu Evropské unie a Spojených států.

„Filip mi řekl, že jsem hajzl, což jsem s uspokojením přijal jako potvrzení, že našemu usnesení porozuměl a že ho pochopil,“ uvedl šéf poslanců TOP 09.

„Řekl jsem, že už tu informaci znám, že jeho smích je zbytečný a že znám krásnou píseň od skupiny Jasná páka Pal vocuď hajzle.“

Server ECHO24.cz se předsedy komunistů zeptal, zda sprostý výraz v telefonátu s Kalouskem opravdu použil. „Miroslav Kalousek mi volal, když jsem byl na cestě zpátky do Českého domu. Řekl jsem, že už tu informaci znám, že jeho smích je zbytečný a že znám krásnou píseň od skupiny Jasná páka Pal vocuď hajzle,“ uvedl Filip. „Jeho jsem nijak neurážel, citoval jsem jenom název písně. Jestli si to přeložil jinak, je jeho problém,“ dodal šéf komunistů a song zároveň pochválil. Vulgarismy prý sám jinak nepoužívá.

Usnesení sněmovny Filip v Rusku prý respektoval. Ale v debatě se Sergejem Železňakem na téma státní rozpočet a podpora podnikatelů mu to ale nebránilo.

Čtěte také: Šéf komunistů Filip je v Moskvě sám za sebe

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.