1 BOJ O SLAVII

Obrat ve Slavii: Tvrdík s Šimáněm se udobřili a Číňané přikupují

, NOVÉ

Témata: , ,

Bývalý předseda představenstva Slavie Jiří Šimáně ve vedení klubu zůstane jako člen představenstva. Dosavadní majoritní akcionář klubu, čínská společnost CEFC, navýší svůj podíl ve Slavii z původních 60 procent nejméně na 67 procent a zároveň nominuje kandidáta na předsedu klubu. Dohodli se na tom na středečním jednání Jaroslav Tvrdík, jako zástupce společnosti CEFC a Jiří Šimáně za společnost Fly Sport Investments. Společné prohlášení na svém twitterovém účtu zveřejnil Jaroslav Tvrdík.

Šimáně, který v pondělí nečekaně oznámil rezignaci na pozici šéfa představenstva, v něm nakonec zůstává jako jeden z členů. Jako důvod v pondělí označil rozdílné názory na řízení klubu a špatnou komunikaci s akcionáři. „Nenaplnění tohoto očekávání by pro mne bylo v případě Slavie, přes všechny zcela jistě zásadnější kapitoly mého života, možná vůbec nejbolestivější. Proto jsem se za situace, kdy nesu největší odpovědnost za klub a moje pozice není plně respektována, nemohl rozhodnout jinak. Také rozdílné názory na řízení a úlohu klubového managementu sehrály v mém rozhodnutí zásadní roli,“ uvedl v prohlášení Jiří Šimáně.

Šimáně zároveň negoval informace o tom, že jedním z důvodů k jeho odstoupení je jiný pohled na trenéra Dušana Uhrina mladšího.

Situace se však po avizovaném středečním setkání s majoritním vlastníkem společností CEFC změnila. Jiří Šimáně v představenstvu klubu zůstane a nově bude mít na starost vybudovat mládežnickou akademii SK Slavia Praha.

V prohlášení Tvrdík a Šimáně vyjádřili jako hlavní prioritu spolupráci na budoucnosti klubu. „Společnost CEFC po dohodě obou akcionářů posílí svoji majetkovou účast tak, aby dosáhla nejméně 67 procent a převzala tak plnou odpovědnost za obchodní vedení společnosti SK Slavia Praha.“ Současně CEFC nominuje svého představitele na pozici předsedy představenstva klubu. Šimáněho podíl klesne ze 40 procent na 33 procent.

Majitelé na podzim koupili slavný klub od Aleše Řebíčka a zachránili ho před možným krachem. Slavia měla velké finanční problémy a čelila insolvenčnímu řízení.

Čtěte také: Slavia je bez šéfa. Šimáně rezignoval kvůli sporům s čínským vlastníkem

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.