1 Šéf Svobodných rozjíždí kampaň

‚Dělám zbroják‘. Mach se bojí o bezpečí a ukazuje lidem návod

, VIDEO

Témata: , ,

„Dělám zbroják.“ Tak se rozhodl pojmenovat svou kampaň na podporu práva držení zbraní předseda Svobodných Petr Mach. Na své internetové stránky umístil bodový plán s cílem získat zbrojní průkaz a návod pro ostatní, jak si ho také opatřit. Vše chce monitorovat i pomocí videí, na zatím prvním stojí spolu s potřebnými dokumenty před policejní služebnou a vysvětluje své pohnutky jako snahu postarat se o sebe a svou rodinu.

Petr Mach se rozhodl reagovat na návrh EU omezit právo držení zbraní tím, že si sám o zbrojní průkaz zažádal. Na svých webových stránkách zveřejnil 11bodový plán s cílem průkaz získat. Z něho zatím splnil první položku a to podání přihlášky Policii ČR.

„Rozhodl jsem se udělat si zbrojní průkaz. Policie a armáda nejsou všude a já chci být schopen v případě nebezpečí ochránit sebe, rodinu a své okolí,“ říká na prvním z plánovaných videí předseda Svobodných Petr Mach. „První co musíte udělat je, že si na poště koupíte stokorunový kolek a s tím přijdete na Policii České republiky odbor služby pro zbraně, tam vyplníte žádost a získáte termín.“

Svoje počínání rozdělil do jednotlivých částí podle procesu získávání „zbrojáku“. Kromě podání přihlášky ho tak čeká nácvik teorie a střelby, následuje samotná zkouška, potvrzení od doktora, vydání zbrojního průkazu, vybrání zbraně – Mach bude vybírat z kategorie B, požádání policie o nákupní povolení a samotný nákup následovaný registrací zbraně a jejím aktivním používáním.

„Jsem zásadně pro to, aby bezúhonný český občan měl nadále možnost legálně držet zbraň, ať pro sport nebo pro vlastní ochranu, a českou legislativu v této oblasti považuji za jednu z nejlepších v Evropě,“ komentuje dále na stránkách Petr Mach. „Držení střelných zbraní, včetně samonabíjecích, které chce EU zakázat, je již nyní v České republice pochopitelně předmětem regulace. K vlastnictví zbraně je třeba zbrojní průkaz a povolení od policie, což zaručuje, že se zbraň nedostane legálně do ruky tomu, kdo pro její držení není způsobilý.“

Kritizovaný návrh předložila Evropská komise s tím, že se změnou legislativy omezí počet těch, kteří by zbraň nosit neměli a zároveň i ztíží možnost ji nově získat. Návrh kritizuje řada českých politiků s tím, že jsou v něm obsaženy absurdity, jako například nutnost zbrojní průkazy držet i v případě vlastnictví hraček, replik či jiných předmětů pouze připomínající reálné zbraně.

Čtěte také: Omezit zbraně je hloupost, vzkazují poslanci Bruselu

Zbrojní pas na pět let. Vláda zpřísnila zákon o zbraních

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.