Šéf vojenské kanceláře neuspěl s rozkladem kvůli prověrce

Bezpečnostní prověrka úředníka prezidenta

Šéf vojenské kanceláře neuspěl s rozkladem kvůli prověrceNOVÉ 1
Domov
Echo24
Sdílet:

Náčelník vojenské kanceláře prezidenta Rostislav Pilc neuspěl s rozkladem kvůli odebrání bezpečnostní prověrky. Ředitel Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) Dušan Navrátil potvrdil původní rozhodnutí úřadu a rozklad zamítl, sdělil Pilcův advokát Daniel Volák. Volák rozhodnutí současně zpochybnil.

„Odůvodnění rozhodnutí je zarážející a vyvolává mnohé otazníky,“ řekl Volák. Rozkladová komise NBÚ podle něj doporučila rozhodnutí o odebrání prověrky zrušit s argumentem, že zpráva Vojenského zpravodajství týkající se Pilce je nevěrohodná. „Ředitel NBÚ si z vlastní iniciativy vyžádal doplnění zprávy a až poté byl rozklad zamítnut. Toto dodatečné dodělávání důkazů budí dojem, že jde o mstu někoho z Vojenského zpravodajství a že odebrání prověrky bylo na objednávku,“ poznamenal.

Šéf vojenské kanceláře na Hradě patří mezi vlivné představitele armády. Jeho prostřednictvím vykonává prezident svou roli nejvyššího velitele ozbrojených sil. Do jeho kompetencí patří i řízení Hradní stráže. Pilc měl dosud na starosti také vypracovávání podkladů pro jmenování generálů a nejvyšších představitelů vojenských vysokých škol.

Prezident Miloš Zeman v minulosti řekl, že Pilc bude muset bez prověrky v pozici skončit. Později ale uvedl, že počká na rozhodnutí o rozkladu.

Čtěte také:

Další Zemanův muž z Hradu přišel o prověrku. Mynář není sám

Mynář prověrku opravdu nemá. NBÚ zamítl jeho rozklad

Sdílet:

Hlavní zprávy

Drastická pokuta pro Maďarsko a my

KOMENTÁŘ

Maďarsko dostalo pokutu za to, že komplikuje utečencům ze zemí mimo EU podávání žádostí o azyl. Pokutu 200 milionů eur, tedy pět miliard korun, vyměřil teď ...

00:07

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články