15 Zfilmovaný listopad 1989

Havel, Adamec, Klaus... Jsou si podobní?

FOTOGALERIE UVNITŘ

Seriál České století se již dostal k éře, kterou má většina diváků v živé paměti. Nedělní epizoda Poslední hurá mapovala zákulisí Sametové revoluce a vyjednávání, z nichž Václav Havel vzešel jako nový prezident Československé socialistické republiky.

Marek Daniel jako Václav Havel, Jaroslav Plesl jako Václav Klaus nebo Jiří Lábus v roli předsedy tehdejší vlády Ladislava Adamce. Takové proměny nabídl v neděli seriál České století. 

Autorsky zpracovaná série televizních dramat od scenáristy Pavla Kosatíka a režiséra Roberta Sedláčka se vrací ke klíčovým událostem našich dějin z pohledu jejich aktérů. Epizoda Poslední hurá se tak vrátila například k jednání Občanského Fóra s komunistickým premiérem Adamcem nebo proslovům na Letné.

Tvůrci se inspirovali i v dobových záběrech. Porovnejte, jak věrně zobrazili ikony polistopadového vývoje.

Seriálu České století se podrobně věnuje také aktuální číslo Týdeníku ECHO.

APLIKACI TÝDENÍKU ECHO PRO IPAD SI MŮŽETE STÁHNOUT ZDE.

POKUD CHCETE ČÍST TÝDENÍK ECHO PŘES WEBOVOU STRÁNKU, KLIKNĚTE ZDE.

 


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.